Tech  / News

Od teraz standardowe wyposażenie Androida to Microsoft Office, Skype i OneDrive

119 interakcji
dołącz do dyskusji

Microsoft właśnie ogłosił, że podpisał porozumienie z 11 producentami urządzeń mobilnych. Na jego mocy na wielu sprzętach z systemem Android preinstalowane będą takie aplikacje jak pakiet biurowy Office, komunikator Skype oraz inne usługi firmy z Redmond.

Do firm tych należą Dell, Trekstor, JP Sa Couto, Datamatic, DEXP, Hipstreet, QMobile, Tecno, Casper oraz Pegatron. O wielu z tych przedsiębiorstw oczywiście mogliście wcześniej nie słyszeć i absolutnie mnie to nie dziwi. W większości są to bowiem marki pochodzące z całego świata. Warto jednak dodać, że nie są to jedyni gracze na rynku, którzy chętnie wejdą w komitywę z Microsoftem.

office na iPada

By to zobaczyć, wystarczy wziąć pod uwagę przykład Samsunga. Koreańska firma do swojego flagowego Samsunga Galaxy S6 dodała usługi takie jak OneNote, OneDrive oraz Skype. Przyznała też, że zamierza preinstalować Excela, PowerPointa, OneNote’a, OneDrive’a oraz Skype’a na wybranych tabletach z systemem Android, które pojawią się w pierwszej połowie tego roku. Warto też dodać, że osoby posiadające sprzęty wyżej wymienionych producentów otrzymają też 100 GB w chmurze OneDrive.

Jak widać, mimo starań Google, to Microsoft Office jest wciąż uważany za synonim pakietu biurowego, zaś Skype za najpopularniejszy komunikator do wideorozmów. I choć Microsoft w ciągu ostatnich lat robił praktycznie wszystko, by ustąpić pola Google'owi w praktycznie każdej dziedzinie, to w całości nie udało mu się w całości zmarnować swojej przewagi nad konkurencją. Wielu użytkowników ma przyzwyczajenia wyniesione z pecetów. Chętnie korzystają oni z mobilnych odpowiedników programów, które już znają. Proces ten działa zresztą w obie strony i doskonale tłumaczy rosnącą popularność przeglądarki Chrome.

skype na androidzie

Zauważają to też producenci urządzeń mobilnych. Można podejrzewać, że już niebawem usługi Microsoftu staną się standardowym wyposażeniem większości sprzętów z Androidem, ku uciesze Microsoftu i ku rozpaczy Google. Microsoft zauważył bowiem, że projekt Windows Phone nie do końca działa, ale… tak naprawdę to nic nie znaczy i o niczym nie świadczy.

W końcu Microsoft zarabia nie na systemach mobilnych, a na usługach, które można uruchomić absolutnie wszędzie. Także na urządzeniach konkurencji. I nawet jeśli firmie z Redmond nie uda się spopularyzować swojego mobilnego systemu operacyjnego, to i tak będzie obecna na rynku mobilnym. A że nie na swojej platformie? Grunt, że zysk się zgadza.

*Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst