REKLAMA

Nękanie na Facebooku możesz teraz zgłaszać w języku polskim

Facebook, przy współpracy z Yale Center for Emotional Intelligence przygotował specjalny zestaw narzędzi, programów oraz informacji, mających pomóc w walce z przejawami nękania użytkowników w sieci oraz w realnym świecie. Dzięki partnerstwu z Fundacją Dzieci Niczyje, centrum przeciwdziałania nękaniu dostępne jest również w języku polskim.

22.05.2014 14.26
Nękanie na Facebooku możesz teraz zgłaszać w języku polskim
REKLAMA
REKLAMA

Portal pomocy został podzielony na szereg kategorii przeznaczonych dla różnych grup wiekowych oraz zawodowych, które mogą być ofiarami lub świadkami nękania. Facebook wyszczególnia oraz dokładnie opisuje sposoby, w jakie można radzić sobie w takich przypadkach.

Obejmują one zarówno takie podstawowe zachowania jak blokowanie czy usuwanie znajomego z listy znajomych czy zarządzanie ustawieniami prywatności, jak i bardziej zaawansowane rozwiązania.

facebook centrum

Facebook przygotował nawet całe schematy działań w przypadku bycia świadkiem lub ofiarą agresji na portalu społecznościowym. Nie zabrakło nawet przykładowych tematów rozmów czy opisu tego, w jaki sposób rozmowy te powinny przebiegać i na co zwracać szczególną uwagę.

I choć można Facebooka nie lubić, to centrum przeciwdziałania nękaniu jest z całą pewnością rozwiązaniem zasługującym na pochwałę. Szczególnie w sytuacji, kiedy w dalszym ciągu przez wiele osób to, co dzieje się w sieci nie zawsze jest traktowane poważnie lub (np. ze względu na wiek) nie rozumieją zagrożeń jakie niosą ze sobą portale społecznościowe.

REKLAMA

Czy pomoże to wszystkim nękanym i znajomym nękanych? Wątpliwe. Ważne jednak, że jest miejsce, gdzie można uświadomić sobie, jak dużym jest to problemem i że istnieją rozwiązania. Tyle tylko, że trafić do tego centrum jest o wiele trudniej, niż trafić na samego Facebooka i założyć tam konto. Ile z osób dotkniętych "internetową przemocą" odnajdzie tę stronę? Oby jak najwięcej.

Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA