Biznes  / News

Polska chmura została oceniona wyżej niż rozwiązania Amazonu i Microsoftu

341 interakcji
dołącz do dyskusji

Niezależne testy przeprowadzone przez CloudHarmony zakończyły się pomyślną dla Polaków oceną. Chmura obliczeniowa Oktawave jest liderem w zakresie rozwiązań storage’owych i pokonała m.in. Amazon Web Services oraz Microsoft Azure.

Pod koniec 2013 roku przedstawiciele Oktawave wrócili z Istambułu, gdzie podczas finałów Global Webit StartUp Challenge zajęli drugie miejsce. Polakom udało się wtedy pokonać ponad osiemset innych firm z całego świata. Rozwijane nad Wisłą rozwiązania chmurowe doceniło jury, a Piet Hein van Dam - juror Global Webit StartUp Challenge - powiedział wtedy:

Wydaje się, że znaleźliście złote jajo całego cloud computingu. Wróżymy Wam ogromny sukces.

Przy tamtej okazji rozmawiałem z Dariszem Nawojczykiem z Oktawave, który wspomniał, że:

Ta nagroda jest dla nas potwierdzeniem naszego przeczucia, że udało się nam zrobić coś wyjątkowego. Że nasza technologia może budzić podziw i zawalczyć o globalne rynki.

źródło: facebook.com/Oktawave

Okazuje się, że dzisiaj potwierdziły się zarówno wróżbiarskie umiejętności członków jury Global Webit StartUp Challenge jak i przeczucia Dariusza Nawojczyka dotyczące możliwości walki o globalne rynki. Niezależny benchmark chmurowy - CloudHarmony - przez kilka miesięcy monitorował i kontrolował pracę polskiej chmury, aby w końcu opublikować wyniki.

Wyniki, które są bardzo korzystne dla Oktawave, gdyż stawiają polską firmę przed Amazon Web Services i Microsoft Azure.

CloudHarmony przeanalizowało benchmarki wydajnościowe, które są elementem porównawczym usług chmurowych, poprawne działanie aplikacji, serwerów sieciowych oraz benchmarki sieciowe. Skupiono się na ruchu wewnątrz chmur, czasie dostępu i monitorowaniu wydajności.

Wszystkie badania i analizy odbyły się w czasie od lipca 2013 roku do stycznia 2014 roku. Kompleksowe pomiary rozłożono w czasie, aby wyeliminować ryzyko błędów oraz w celu uzyskania miarodajnego wyniku.

oktawave 1
oktawave 2
oktawave 3
oktawave 4
oktawave 5

Wystarczy rzut oka na powyższe slajdy, aby zauważyć, że pod wieloma aspektami polska chmura zostawiła konkurentów daleko w tyle.

Ekipie Oktawave gratulujemy sukcesów i tradycyjnie już trzymamy kciuki za kolejne.

Zdjęcie Cloud computing pochodzi z serwisu Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst