REKLAMA

GG telefon, czyli jak zaskoczyć rynek po raz kolejny

GG, a wcześniej Gadu Gadu nie raz negatywnie lub pozytywnie zaskakiwało swoich klientów. Pozytywnie co prawda rzadko, ale usługi takie jak webowa wersja GG, czy wirtualny dysk z pewnością były i są nadal ciekawe. Zarazem świadczą one o tym, że najstarszy polski komunikator nie zamierza się poddawać i będzie dzielnie walczył z Facebook Messengerem oraz ze Skypem.

07.11.2012 20.56
GG telefon to nowy pomysł na sukces twórców popularnego komuniaktora
REKLAMA
REKLAMA

Wśród negatywnych niespodzianek można przytoczyć choćby fakt, że rozwój aplikacji i premiery coraz to nowszych jej wersji rozczarowywały, czy też to, że telefonia mobilna w wykonaniu GG była finansowym strzałem w kolano. Teraz twórcy GG wychodzą na rynek z nowym produktem. GG telefon bo tak brzmi jego nazwa to nowa usługa rozmów głosowych dla użytkowników popularnego komunikatora GG. Dzięki niej użytkownicy programu mogą dzwonić z niego wprost na numery stacjonarne oraz komórkowe, zarówno te polskie jak i zagraniczne. A to wszystko w naprawdę niskich cenach. GG Network SA wprowadziła nową platformę płatnych rozmów VoIP we współpracy z firmą easyCALL.pl.

Aby zainstalować aplikację musimy posiadać program GG na swoim komputerze. Później należy wejść do katalogu aplikacji i tam wybrać telefon.

gg-telefon-instalacja

Następnie pozostaje kwestia doładowania konta za pomocą SMS albo przelewu. Jeżeli zasilimy konto to po włączeniu opcji VoIP będziemy już mogli wykonywać połączenia.

gg-telefon-doladowanie

Ceny połączeń, zarówno krajowych jak i zagranicznych, są o wiele niższe w porównaniu z telefonią tradycyjną. Koszt minuty połączenia w usłudze GG telefon na polski numer stacjonarny wynosi 7 gr, a ceny połączeń międzynarodowych zaczynają się już od 2 gr za minutę rozmowy (cena ta dotyczy Kanady). Na krajowe numery komórkowe zadzwonimy już za 19gr/min. Użytkownicy po pobraniu i uruchomieniu aplikacji GG telefon otrzymują bezpłatnie 1 minutę na przetestowanie usługi. Dodatkowo za każde odebrane 3 minuty połączenia, przyznawana jest również bezpłatna 1 minuta dla rozmów wychodzących.

Z nowej usługi rozmów głosowych przez Internet można korzystać również bez komputera poprzez bramkę VoIP. Niewielkie urządzenie, które po skonfigurowaniu i podłączeniu do Internetu i telefonu analogowego może służyć w domu lub pracy jako telefon działający w oparciu o usługę GG telefon.

gg-telefon-strona

Zaletą GG telefonu jest możliwość ustawienia własnego numeru stacjonarnego z numerem kierunkowym – dzięki czemu nadal jesteśmy dostępni pod tradycyjnym numerem telefonicznym, ale najważniejsze – nie musimy płacić obowiązkowego abonamentu miesięcznego. Płacimy jedynie za wykonane połączenia, podobnie jak to się odbywa w modelu pre-paid w telefonii komórkowej. Dodatkowo użytkownik może przenieść do GG telefon dotychczasowy numer telefonii stacjonarnej od innego operatora.

gg-telefon

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość odbierania na GG połączeń przychodzących z numerów telefonów komórkowych i stacjonarnych. Wystarczy, aby nasz znajomy zadzwonił do nas na nr 221 221 221 i potem wybrał nasz nr GG. Wówczas komunikator GG w komputerze pełni rolę pełnoprawnego telefonu. Możemy dzwonić z komunikatora na numery telefonii stacjonarnej i komórkowej i odbierać takie połączenia.

Wszystko to brzmi pięknie i ładnie do czasu, aż nie zainstalujemy programu GG. Żeby przetestować nową usługę musiałem wykonać tą czynność i do teraz tego żałuje. To było dla nie 20 najgorszych minut korzystania z komunikatora internetowego odkąd pamiętam. Zasobożerność aplikacji GG, nawet na moim Zenbooku, była na tyle odczuwalna, że program zawieszał się, mimo iż zasobów w komputerze na co dzień nie brakuje.

REKLAMA
gg-zasoby

Nie wiem, kiedy twórcy GG wreszcie zadbają o optymalizację swojej aplikacji, ale do czasu gdy nie będzie ona działać na tyle sprawnie jak chociażby Skype, z którym również często bywają problemy, to nie ma szans by GG obroniło się przed rosnącą konkurencją. Nawet mimo tego, że nowa usługa jest naprawdę świetnym i przemyślanym pomysłem, który doskonale może zagospodarować potencjał całej sieci GG Network.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA