REKLAMA

Aplikacje dobre bo polskie #3

15.09.2012 13.58
Trzecia część cyklu w którym prezentujemy dobre polskie gry i programy mobilne
REKLAMA
REKLAMA

W poprzednim odcinku cyklu opisałem aplikacje: Kolejarz, Cytaty, mobileMPK, Beautiful Battery Disc, Digital Clock Disc Widget oraz Brightness Level Disc. Dzisiaj przyszła pora na garść nowych dobrych i polskich programów. Przygotowałem coś dla kierowców, prawników, androidowych estetów, oraz kilka innych pozycji, które powinniście poznać. Zapraszam do lektury.

Yanosik [iOS, Android, Windows Phone]

Program Yanosik jest już dosyć znany i popularny wśród polskich użytkowników smartfonów. Oferuje on nie tylko funkcje nawigacji satelitarnej z mapami online, ale przede wszystkim ułatwia bezpieczne dotarcie do celu. Rozbudowany system powiadomień pozwala użytkownikowi na zgłaszanie różnych rodzajów utrudnień, które spotka na swojej drodze. Informacje te są następnie przetwarzane przez system Yanosik i  wysyłane do pozostałych osób. Dzięki szybkiej synchronizacji online zostaniemy powiadomieni o możliwej kontroli policyjnej, fotoradarach, patrolu w nieoznakowanych pojazdach, wypadkach lub inspekcji ruchu drogowego.

System Yanosik sprawdzi się również jako dodatkowa informacja o utrudnieniach na trasie. Jeżeli posiadacie tradycyjną nawigację satelitarną, zawsze warto włączyć Yanosika, aby nie wpakować się w jakieś tarapaty.

Nawigacja Yanosik jest bardzo prostą aplikacją, ale posiada wszystkie niezbędne funkcje. Ciekawą opcją jest możliwość poinformowania twórców systemu o napotkanych problemach w działaniu programu, błędzie w mapach itp. Wystarczy nacisnąć ikonę mikrofonu, aby wywołać funkcję notatki głosowej, którą następnie wyślemy na serwer Yanosika.

Pobierz program z App Store.
Pobierz program z Google Play.
Pobierz program z Marketplace.

 

TypoClock [Android]

Ostatnio szukałem w sklepie Google Play nowego widżetu zegara. Przekopywałem się przez tony różnych aplikacji, aż natrafiłem na program TypoClock. Zainstalowałem darmową wersję i już po chwili oczarował mnie jej minimalizm oraz możliwości personalizacyjne.

Program pozwala na ustawienie jednego z kilku dostępnych szablonów, który możemy następnie dowolnie zmieniać. Mamy możliwość ustawienia wybranej szaty kolorystycznej, stopień przeźroczystości poszczególnych elementów oraz funkcję jaka zostanie wywołana po naciśnięciu zegara.

Pobierz program z Google Play.

 

SolidExplorer [Android]

O aplikacji SolidExplorer pisałem już dwukrotnie na łamach Spider’s Web, ale namawiacie mnie, aby program ten znalazł się również w cyklu “Aplikacje dobre bo polskie”. Na Twitterze usłyszałem, że „mas trzeba słuchać”, dlatego postanowiłem jeszcze raz przypomnieć SolidExplorera. Program wygląda świetnie oferuje rozbudowane funkcje i mimo wersji beta działa bardzo poprawnie. Szczegółowy opis możliwości programu znajdziecie we wpisie pt. Solid Explorer – najlepszy menedżer plików na Androida od polskiego dewelopera. Jeżeli jesteście tak samo jak ja oczarowani tą aplikacją polecam Wam również lekturę krótkiego wywiadu z Krzysztofem Głodowskim -twórcą programu Solid Explorer.

Pobierz program z Google Play.

 

Polskie Kodeksy [Android]

Ten program jest stosunkowo prosty w działaniu, ale dla wielu osób może okazać się niezastąpiony na studiach lub w pracy. Dzięki aplikacji Polskie Kodeksy, zawsze będziecie mieć dostęp do Kodeksu cywilnego, Kodeksu Postępowania cywilnego, Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, Kodeksu pracy, Kodeksu Karnego, Kodeksu postępowania karnego, Kodeksu wykroczeń, Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, Kodeksu postępowania administracyjnego.

Program posiada również niezbyt zaawansowaną wyszukiwarkę, która ułatwia odnalezienie potrzebnych informacji. Przyznaję, że program Polskie Kodeksy trafił do dzisiejszego zestawienia, trochę “na zachętę”. Aplikacja jest nieskomplikowana, ale bardzo przydatna, więc można ją delikatnie rozbudować, np. ulepszając system wyszukiwania.

Pobierz program z Google Play.

 

Uczymy Ratować [iOs, Android]

Ostatni kurs pierwszej pomocy miałem w liceum. Mimo, że coś z niego jeszcze pamiętam, podejrzewam, że w sytuacji nagłej mógłbym mieć spore problemy z udzieleniem pomocy potrzebującej osobie. Znajomość podstaw przeprowadzenia pierwszej pomocy, może okazać się bardzo potrzebna i to zapewne w chwili kiedy będziemy się tego najmniej spodziewać. Właśnie dlatego warto mieć w kieszeni smartfona z aplikacja w której krok po kroku opisano zasady postępowania w nagłych przypadkach.

Oczywiście nikomu z Was nie życzę, aby ta aplikacja była kiedykolwiek potrzebna, ale podstawowa wiedza, która została w niej zawarta stanowi elementarne podstawy z zakresu sprawdzania przytomności, wzywania pomocy, reagowania w przypadku braku oddechu u poszkodowanego, czy ułożenia rannego w pozycji bocznej.

Program powstał przy współpracy operatora Play z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i jest aplikacją z grupy must have. Zainstalujcie ją koniecznie, abyście w razie wypadku mogli pomóc poszkodowanym.

Pobierz program z App Store.
Pobierz program z Google Play.


Gdzie jest moja kupa?

Na deser – w sumie to chyba nie jest odpowiednie słowo. A więc… Na zakończenie chciałem przedstawić Wam jeszcze jedną polską aplikację. Program o nazwie “Gdzie jest moja kupa?” został stworzony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie i ma popularyzować wśród mieszkańców potrzebę przyłączania swoich domostw do infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej. Aplikacja będzie dostępna w wersji desktopowej oraz mobilnej i będzie pozwalała na śledzenie losów naszego ładunku, który prosto z sedesu popłynie do oczyszczalni ścieków. Program “Gdzie jest moja kupa?” będzie miał swoją premierę już 20 września – nie mogę się już doczekać 🙂


Polecajcie swoje aplikacje

Jeżeli jesteś programistą i stworzyłeś ciekawą aplikację działającą na systemie iOS, Android, Windows Phone lub innym koniecznie daj znać na maila (newwalk+spidersweb@gmail.com), a być może już w kolejnym cyklu pojawi się recenzja Twojego programu lub gry.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA