REKLAMA

Aplikacje dobre bo polskie #2

05.09.2012 07.52
Duga część cyklu Aplikacje dobre bo polskie
REKLAMA
REKLAMA

Przyszła pora na drugi odcinek cyklu “Aplikacje dobre bo polskie”. Na wstępie chciałem podziękować Wam za duży i pozytywny odzew jaki otrzymałem po publikacji pierwszej części tej nowej serii artykułów. Ostatnio przedstawiłem programy: Korkosfera.pl, Bilkom, Tuba FM i Ling.pl. Dzisiaj odrobiłem zadanie domowe, które podesłaliście mi w komentarzach oraz na maila i sprawdziłem kilka kolejnych polskich programów, dlatego zapraszam do lektury.

 

 

Kolejarz [BlackBerry]

Ostatnio testowałem i opisywałem aplikację Bilkom, która jest dostępna zarówno na iOS, Androida oraz Windows Phone. Jeden z czytelników polecił mi aplikację Kolejarz, która oferuje podobną funkcjonalność i jest dostępna dla urządzeń z BlackBerry OS.

 

 

Program kosztuje 1,99$ i pozwala na sprawne wyszukiwanie połączeń kolejowych, jej obsługa jest bardzo intuicyjna i nie sprawia żadnych problemów. Deweloperzy zapewniają, że zadbali o to, aby Kolejarz nie zużywał zbyt dużo transferu i nie narażał użytkowników na niepotrzebne wykorzystywanie pakietów danych. Ciekawą funkcją, która nie często występuje w podobnych aplikacjach jest możliwość sprawdzenia ceny biletu na wybranych przez nas połączeniach.

Pobierz program z App World.

 

Cytaty [iOS, Android]

Jeżeli lubicie czytać i wplatać do swoich wypowiedzi ciekawe cytaty, trafne sentencje i złote myśli koniecznie sprawdźcie tę aplikację. To oczywiście polski program, który jest dostępny zarówno na iOS jak i Androida, ale o dziwo to ta druga wersja jest lepiej rozwinięta i częściej aktualizowana przez dewelopera. Appka zawiera ponad 4600 starannie wybranych cytatów, które zostały podzielone na 55 kategorii tematycznych. Dzięki temu zabiegowi możemy łatwo przeszukiwać zasoby programu i odkrywać nowe ciekawe złote myśli.

Aplikacja pozwala na zapisywanie cytatów do ulubionych oraz dodawanie do bazy danych naszych własnych wpisów. Dzięki tym opcją możemy bardziej spersonalizować program. Na plus należy zaliczyć również możliwość dzielenia się wybranymi cytatami ze znajomymi, poprzez Facebooka, SMS lub e-mail.

Pobierz program z App Store.
Pobierz program z Google Play.

 

mobileMPK [Android]

Na rynku mobilnych aplikacji nie brakuje programów umożliwiających uzyskanie dostępu do aktualnej bazy rozkłady jazdy komunikacji miejskiej z poziomu smartfona. To dobrze, że jest w tym segmencie duża konkurencja, bo dzięki temu mamy do wyboru kilka ciekawych programów. Z aplikacji mobileMPK korzystałem kiedyś bardzo systematycznie dlatego z czystym sumieniem mogę Wam ją polecić. Całość jest dobrze zaplanowana i działa sprawnie. Co prawda w ostatnich aktualizacjach pojawiły się płatne opcje premium, ale to nie zmienia faktu, że mobileMPK może być interesującą alternatywą dla innych podobnych popularnych aplikacji.

Aplikacja ta posiada prosty, ale czytelny interfejs i przejrzyste menu. Po uruchomieniu programu mamy dostęp do ulubionych połączeń, wyszukiwania nowych połączeń (z maksymalnie dwoma przesiadkami), rozkładu jazdy dla danego przystanku, rozkładu jazdy wybranych linii, a nawet mapy całego miasta. Aplikacja mobileMPK jako pierwszy tego typu program pozwala na zapisanie mapy całego miasta do pamięci urządzenia, aby później korzystać z niej w trybie offline – to może być znaczący atut, dla osób, które nie dysponują dużymi pakietami danych.

Aplikacja umożliwia przeglądanie rozkładu jazdy dla takich miast i połączeń jak: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Chełm, Chrzanów, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Głogów, Gniezno, GOP, Gorzów, Jaworzno, Kielce, Konin, Kraków, Lubin, Lublin, Łódź, Mrągowo, Nord Express, Olkusz, Olsztyn, Opole, Piotrków, Płock, Poznań, Racibórz, Radom, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Tarnów, Toruń, Trójmiasto, Tychy, Warszawa, Wejherowo, Wrocław

Pobierz program z Google Play.

 

Beautiful Battery Disc, Digital Clock Disc Widget, Brightness Level Disc [Android]

Ostatnimi polskimi aplikacjami jakie chciałem Wam dzisiaj polecić jest pakiet ciekawych widżetów. Deweloper Przemysław Baraniak przygotował kilka bardzo interesujących projektów i stworzył serię aplikacji utrzymanych w podobnej stylistyce i oferujących różne przydatne funkcje.

Program Beautiful Battery Disc to niesamowity widżet przedstawiający stan naładowania baterii, Digital Clock Disc Widget pozwala natomiast na wyświetlanie bardzo ładnego zegara który idealnie pasuje do wyglądu Androida Ice Cream Sandwich i interfejsu Holo. Kolejnym programem, którego używam już od dłuższego czasu jest Brightness Level Disc, który pozwala na sprawną regulację stopnia podświetlenia ekranu. Aplikacje Przemysława Baraniaka zyskały już spora popularność i uznanie użytkowników Google Play. Prawdziwym hitem okazała się aplikacja Beautiful Battery Disc, którą została poprana już prawie 2 500 000 razy. Program ten doczekał się też ostatnio płatnej wersji, która trafiła już do marketu. Jeżeli jeszcze nie widzieliście widżetów i innych aplikacji stworzonych przez Przemka gorąco zapraszam Was do sprawdzenia jego portfolio w sklepie Google Play.

Pobierz programy z Google Play.

 

To tyle na dzisiaj. Jeszcze raz dziękuję Wam za gorące przyjęcie naszego nowego cyklu. Aktualnie testuję już kilka następnych aplikacji, które niebawem zrecenzuję na łamach Spider’s Web.

Jeżeli jesteś programistą i stworzyłeś ciekawą aplikację działającą na systemie iOS, Android, Windows Phone lub innym koniecznie daj znać na maila (newwalk+spidersweb@gmail.com), a być może już w kolejnym cyklu pojawi się recenzja Twojego programu lub gry.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA