REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowe GG już dziś - zapowiada się świetnie

16.02.2012
13:31
Nowe GG już dziś – zapowiada się świetnie
REKLAMA
REKLAMA

Na ten dzień czekały miliony użytkowników jednego z najpopularniejszych komunikatorów w Polsce, w tym bardzo zaangażowana społeczność aplikacji dająca o sobie znać na fanpejdżu na Facebooku. Przed chwilą na specjalnie zorganizowanym spotkaniu prasowym zostały zaprezentowane nowe, zupełnie odmienione wersje komunikatora. Od nowej wersji nie będzie on już nazywał się Gadu-Gadu, lecz tak jak od dawna wiele użytkowników o nim mówi, GG. Po raz pierwszy komunikator pojawi się także na komputery z OS X.

Wprowadzone w usłudze zmiany nie są ewolucją poprzednich wersji rozwijanego od początku XXI wieku komunikatora, a całkowitą rewolucją. Rewolucją, która nie ukrywajmy, była konieczna. Mimo posiadania wciąż aktywnych 6 milionów użytkowników GG przestał być głównym środkiem komunikacji internetowej Polaków. Wiele osób przesiadła się na zagraniczne, zintegrowane z pozostałymi usługami komunikatory – przede wszystkim wbudowany w Facebooka Czat. Nowe GG jest na dobrej drodze by powalczyć o aktualnych użytkowników, jak i pozyskać nowych czy odzyskać straconych.GG nie był nigdy doskonałą formą komunikacji. Na fali popularności zdarzały się duże problemy z serwerami, a ostatnio aplikacje przeładowane były funkcjami i reklamami, przez co zrażały użytkowników .Największym mankamentem w dzisiejszych czasach był jednak brak pracy w chmurze. Komunikator mogliśmy instalować na wielu urządzeniach, jednak poza listą kontaktów nic się nie synchronizowało. Łatwo było stracić część rozmowy, a archiwa pozostawały tylko na lokalnym dysku. Na szczęście to ulegnie teraz zmianie w wersji która w becie będzie dostępna już dziś.

Pierwsze co zauważalne w nowym GG to zupełnie odmieniony wygląd. Nawiązuje od do złotych czasów komunikatora, ale jednocześnie jest niezwykle nowowczesny. Właśnie takie odświeżenie bylo niezbędne. O wersji mobilnej napiszemy wkrótce, jednak już teraz warto zaznaczyć, że będzie ona znacznie bardziej funkcjonalna niż obecnie. Aplikacja na urządzenia stacjonarne jest w pełni konfigurowalna. Można dodawać i usuwać różne elementy z głównego okna aplikacji. W porównaniu do „bałaganu” jaki panował w poprzednich wersjach jest to niezwykle miłe dla oka.

W nowym GG zmianie ulega także dodawanie osób do listy kontaktów. Poza dodaniem użytkownika do swojej grupy kontaktów wysyłamy mu zaproszenie do znajomych,  a po akceptacji wiemy, że owy użytkownik dodał nas do swojej listy.  Dodane zostały także rozszerzone ustawienia prywatności. Do tej pory mogliśmy jedynie ustawić widoczność naszego statusu obecności, od teraz będzie więcej opcji.

Ciekawym rozwiązaniem jest także nowy tryb „nie przeszkadzać” – to coś w rodzaju trybu wyciszenia w naszym telefonie komórkowym. W tym trybie wszystkie powiadomienia o nowych wiadomościach dostaniemy dopiero, gdy otworzymy okno aplikacji. To przydatna funkcja, nie zawsze chcemy wyskakujących okienek ale tez nie musimy od razu wyłączać całego programu.

 

Ważne zmiany dotyczą także wersji webowej. GG w przeglądarce będzie w pełni funkcjonalne obsługiwać będzie wymianę plików (podobnie także wersja mobilna), rozmowy głosowe i wideo.

Konferencja nowego GG wciąż trwa i nowości wciąż są prezentowane. Jednak to co przedstawiliśmy to kluczowe zmiany które sprawiają, że nowe GG będzie wielkim skokiem w stosunku do poprzednich wersji i godnym rywalem GTalk czy Facebooka. Cały czas czekamy na zaprezentowanie funkcji, która będzie wartością dodatnią w stosunku do konkurencji. Tylko tak dziś GG mogłoby wrócić do pełnej i otwartej rywalizacji. Dzisiejsze zmiany są rewolucją i dobrze by było dla komunikatora, by prowadziły do powrotu ery jego rozkwitu. Czy jest to możliwe ?

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA