REKLAMA

Wojny arabskich hakerów

16.01.2012 19.02
Wojny arabskich hakerów
REKLAMA
REKLAMA

Zorganizowana grupa hakerska z Arabii Saudyjskiej włamała się w poniedziałek na strony internetowe izraelskiej giełdy i linii lotniczych.

Coraz częstsze ataki hakerskie w krajach arabskich są spowodowane ciągłymi wojnami religijnymi i politycznymi. Najwięcej w tych walkach tracą niewinni obywatele.

Na początku stycznia miały miejsce ataki saudyjskiej grupy znanej jako „group-xp”. Zaatakowali oni sportowe strony internetowe w Izraelu, kradnąc dane z 400 tysięcy kart kredytowych. Przestępcy nazwali swój wyczyn „prezentem dla świata na nowy rok”. W odwecie, tydzień po zdarzeniu, pewien Izraelski haker, podający się za pracownika jednostki wywiadu, upublicznił dane setek obywateli krajów arabskich. Dziś ofiarą wojen internetowych włamywaczy padły inne izraelskie strony internetowe.

O dziwo, pomimo ataków na strony giełdy i linii lotniczych, działanie jednego i drugiego nie zostało zachwiane. Rzeczniczka telawiwskiej giełdy poinformowała, że spowolnienia działania strony internetowej spowodowane były zbyt dużym ruchem na serwerach, jednak witryna wciąż działała. Również wszystkie loty zaatakowanych linii lotniczych odbyły się planowo.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA