REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Vimeo odświeża wygląd

25.01.2012
11:43
REKLAMA
REKLAMA

Na blogu Vimeo pojawił się wpis ze zdjęciami pokazującymi jak serwis będzie się prezentował po zmianach.

Zmiany będą drobne i mogą zostać niezauważone przez osoby używające Vimeo sporadycznie. Po odświeżeniu strona będzie jeszcze bardziej minimalistyczna. Twórcy stawiają na wideo – w centralnej części wyświetlany będzie powiększony player, inne elementy w delikatnych kolorach jakby w tle, aby nie rozpraszały uwagi od odtwarzanego nagrania. Najwidoczniejszą jednak zmianą jest umieszczenie powiązanych nagrań w wyciąganym pasku w górnej części strony, które domyślnie są ukryte. Zaawansowani użytkownicy serwisu zapewne zauważą drobne zmiany w skrzynce odbiorczej, z pozycji której możliwe będzie odtwarzanie proponowanych filmów oraz zestaw nowych skrótów klawiszowych.

Z nowych funkcji warte zauważenia jest poprawienie i ulepszenie wyszukiwarki czy możliwość wrzucania kilku filmów naraz.

W chwili obecnej nowa odsłona Vimeo dostępna jest dla ograniczonej liczby użytkowników, będzie stopniowo udostępniana w kolejnych krajach. Vimeo swoje ostatnie zmiany w interfejsie wprowadzało w 2007 roku. Przez prawie 5 lat używana była obecna wersja wyglądu.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA