REKLAMA

Zynga już wcale nie jest potęgą na Facebooku

23.12.2011 13.13
Zynga już wcale nie jest potęgą na Facebooku
REKLAMA
REKLAMA

Zynga jeszcze rok, półtora roku temu była największym dostawcą najpopularniejszych gier na Facebooka. Dziś jednak Facebook opublikował podsumowanie 2011 roku, z którego jasno wynika, że gry Zyngi zyskały bardzo poważnych konkurentów. Facebook sporządził zestawienie na podstawie obliczenia liczby rekomendacji.

W pierwszej dziesiątce znalazły się cztery gry Zyngi – Cityville, Indiana Jones Jones Adventure World, Words With Friends i Empires & Allies (odpowiednio na miejscach: 3, 5,6 i 8). Na pierwszym miejscu znalazła się gra stworzona przez Playdom należący do Disneya, na drugim Sims Social od EA.

Zwłaszcza drugie miejsce jest ciekawe, bo jeszcze wcale nie tak dawno świat obiegała informacja, że Zynga jest warta więcej, niż EA właśnie, które przecież nie jest małe. Zynga mocno rozpoczęła trend społecznościowego grania na Facebooku, ale przez to uzależniła się od tego serwisu i przyciągnęła innych deweloperów, którzy widzą w tym dużą szansę i mają o wiele lepiej zdywersyfikowane portfolia. I jak widać radzą sobie nieźle.

Ciekawe, jak rynki zareagują na te informacje – w końcu Zynga dosłownie kilka dni temu weszła na giełdę. Ze zwykłego punktu widzenia 4 gry w dziesiątce najlepszych to świetny wynik, jednak z perspektywy Zyngi wcale nie jest już tak różowo.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA