Tech

LG - innowator na rynku TV, daleko z tyłu na rynku telefonów

Nie można we wszystkim być najlepszym- tak chyba do swojego biznesu podchodzi koreańskie LG. Stara się jak może by przodować na rynku telewizorów posiadając miano lidera innowacyjności, natomiast na rynku smartfonów jest daleko w tyle za ścisłą czołówką. Ostatnie lata dla LG to pasmo sukcesów. Z marki o dość słabym postrzeganiu przebija się coraz wyżej by tak jak Samsung być dziś postrzegana jako silna i jakościowa. Jednak newsy dotyczące aktualizacji smarfonów nie napawają optymizmem.

Jeśli chodzi o telewizory to LG jako pierwszy na świecie producent wprowadził pasywne 3D do swoich modeli i był to jeden z najważniejszych elementów tegorocznej promocji marki. Na przyszły rok zapowiedziane już zostały jeszcze lżejsze, a przede wszystkim ładniejsze okulary pasywne oraz nakładki na okulary dodawane do każdego modelu telewizora.

Kolejnym elementem na ryneku telewizorów jest zapowiedź największego telewizora OLED. 55 calowy gigant jest jednym z najbardziej wyczekiwanych urządzeń koreańskiego producenta na zbliżających się targach CES.

Tymczasem na rynku smartfonów LG radzi sobie co najmniej średnio.  Posiada on oczywiście szeroką gamę telefonów z Androidem, jednak żaden z modeli nie jest godnym konkurentem dla Samsunga Galaxy S II będącego dziś wzorcowym i najlepiej sprzedającym się telefonem z mobilnym systemem od Google’a.

Teraz LG chce podjąć próbę wskrzeszenia jednego z najbardziej udanych modeli telefonów, pokazanego jeszcze przed pierwszym iPhone’em LG Prady, który sprzedał się w ponad milionie sztuk. Współpraca z topową firmą odzieżową zaowocowała jeszcze modelem LG Prada II czyli LG KF900 z wysuwaną klawiaturą QWERTY, jednak nie powtórzył on już sukcesu poprzednika.

Oba telefony opierały się o własne oprogramowanie LG. W końcu w momencie debiutu drugiej Prady swoją premierę miał model HTC Dream (Era G1), czyli pierwszy telefon z Androidem na pokładzie.

LG Prada 3.0 właśnie wchodzi na rynek. Działa pod kontrolą Androida, posiada dwurdzeniowy procesor 1Ghz, wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 800 x 480 pikseli, ośmiomegapikselowy aparat, 1 GB RAMu oraz 8 GB wbudowanej pamięci.  Całość posiada stylowy design oraz unikatową nakładkę na Androida.

Zapowiada się kolejny sukces. Lubiąca modę pani Zosia będzie miała gdzieś na jakiej wersji Androida będzie działał ten telefon; ważne, że będzie wyglądał pięknie. Niestety po raz kolejny LG daje ciała z aktualizacjami. Telefon debiutujący teraz na szczęście otrzyma aktualizacje do Lodowej Kanapki czyli Androida 4.0, ale nie stanie się to wcześniej niż w drugim kwartale przyszłego roku. Podobny los czeka już wcześniej dostępne słuchawki od koreańskiego producenta. Jednak na przykład testowany przez nas niedawno LG Swift 3D doczeka się aktualizacji dopiero w drugim półroczu 2012 roku.

Winę za ten stan ponosi Google jak i LG. A nabywcy telefonów u operatorów dodatkowo będą musieli poczekać jeszcze na wersje softu specjalnie obrandowaną.

LG ma dziś jednak nie lada problem z telefonami. Zapewne bardzo chciałoby stworzyć model który będzie sukcesem na miarę linii Galaxy od Samsunga. Na razie się to nie udaje, może lepiej będzie w przyszłym roku. W kolejce na swoją premierę czeka jeszcze model oparty o Windows Phone.

Na rynku telewizorów firma radzi sobie znacznie lepiej i warto czekać na kolejne innowacje. Nie zapominajmy jednak, że to rynek mobilny jest dziś tym najbardziej dziś pożądanym.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst