REKLAMA

Kindle Fire już (nieoficjalnie) z Androidem 4.0

27.12.2011 12.10
Kindle Fire już (nieoficjalnie) z Androidem 4.0
REKLAMA
REKLAMA

Miał być wyłącznie narzędziem do konsumpcji treści oferowanych przez Amazon, z Androidem zmodyfikowanym praktycznie nie do poznania, a tymczasem staje się powoli pełnoprawnym tabletem z tym systemem operacyjnym w wersji „czystej”. Co najciekawsze, okazuje się że nawet to urządzenie, oferowane klientom za 199$, jest w stanie całkiem dobrze poradzić sobie z najnowszą wersją systemu operacyjnego od Google – Ice Cream Sandwich.

Oczywiście nie jest to zasługą Amazon (nie wiadomo czy planuje w ogóle przeprowadzenie oficjalnej aktualizacji), a programistów-amatorów z XDA-Developers, którzy zaprezentowali światu specjalnie przez nich przygotowane wydanie pre-alpha Androida 4.0, zaskakująco dobrze działającego na Kindle Fire. Niestety według nich wydanie to nie jest jeszcze w pełni gotowe na realizacje codziennych zadań, w związku z czym nie udostępniają oni na razie szczegółowych instrukcji instalacji, która wskazana jest jedynie dla osób mających odpowiednią wiedzę i gotowych na ryzyko (oraz powrót do stabilnej wersji oficjalnej).

Biorąc pod uwagę fakt, że już wkrótce Kindle Fire może okazać się najpopularniejszym tabletem z Androidem na pokładzie, prawdopodobnie prace nad przenoszeniem na niego kolejnych wersji tego oprogramowania systemowego powinny znacznie przyspieszyć, a grupa programistów przygotowujących jego własne modyfikacje będzie z dnia na dzień rosnąć.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA