REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Facebook oficjalnie rozpoczyna wprowadzanie Timeline

07.12.2011
10:54
REKLAMA
REKLAMA

Nowa Zelandia jest pierwszym krajem, w którym użytkownikom Facebooka został udostępniony nowy sposób wyświetlania Tablicy.

Timeline został zaprezentowany przez Marka Zuckerberga we wrześniu tego roku na konferencji f8. Miał zostać wprowadzony na początku października, jednak z powodu błędów nie doszło do jego premiery w planowanym terminie. Timeline w wersji beta został przetestowany przez ponad milion użytkowników, dzięki czemu wyszły na jaw błędy polegające np. na możliwości sprawdzenia, kto wyrzucił nas ze znajomych.

Nowy widok facebookowej Tablicy w przejrzysty graficzny sposób obrazuje nasze całe życie, od dnia urodzin. Pojawiają się na niej ważne wydarzenia z życia (np. narodziny bliskich, ukończenia szkół), możliwe jest ustawienie statusów z datą w przeszłości.

Nowozelandczycy zostali wybrani jako pierwsi do używania Timeline ze względu na brak barier językowych, dzięki czemu zespół Facebooka nie będzie zmuszony tłumaczyć wiadomości zwrotnych od testujących. Drugim powodem jest relatywnie mała w porównaniu z innymi krajami anglojęzycznymi liczba połączeń obywateli z użytkownikami w reszcie świata.

O wprowadzeniu Timeline w Nowej Zelandii pisze Samuel W. Lessin (Facebook product manager) na oficjalnym blogu Facebooka.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA