REKLAMA

Apple przejmuje Anobit za 500 milionów dolarów

20.12.2011 13.48
Apple przejmuje Anobit za 500 milionów dolarów
REKLAMA
REKLAMA

Tim Cook, nowy CEO Apple, zapowiadając już od samego początku sporą aktywność, najwyraźniej nie rzucał słów na wiatr. Coraz bardziej prawdopodobne staje się bowiem jedno z największych przejęć od czasów NeXT, który stał się własnością firmy z Cupertino w 1996 roku za prawie 430 milionów dolarów. Tym razem, według informacji podanych przez Reuters, nowym nabytkiem twórcy m.in. iPhone i iPada ma stać się izraelska firma Anobit, zajmująca się produkcją pamięci Flash.

Cała transakcja miałaby opiewać na około 400-500 milionów dolarów, a w umowie znalazłby się również zapis dotyczący otwarcia w Izraelu pierwszego centrum badawczego Apple poza granicami USA.

Informacje na temat takiego przejęcia pojawiają się w mediach już od pewnego czasu i trudno nie zgodzić się z tym, że jest to jeden z najprawdopodobniejszych ruchów, jakich może dokonać Apple. Dzięki temu firma uzyskałaby pełny dostęp do technologi związanych z produkcją pamięci zarówno dla swoich urządzeń mobilnych, jak i laptopów, które coraz chętniej kupowane są przez klientów właśnie w wersji z dyskami SSD. W chwili obecnej jest to już standard w serii Air, natomiast w przypadku serii Pro jest to wyłącznie opcja, będąca jednak dość sporym wydatkiem dla potencjalnego kupca. Możliwość całkowitej kontroli nad mechanizmem produkcji oraz optymalizacji tego typu pamięci mógłby wpłynąć pozytywie nie tylko na końcową jakość produktu, ale również jego cenę.

Zdjęcie: ifixit

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA