Tech

Spotify w Polsce!

Tytuł zaczepny?, wiem. Ale prawdziwy. Nie wiem czy do końca legalnie, ale Spotify udostępnił właśnie usługę Spotify WorldWide, dzięki której można mieć dostęp do serwisu zawsze i wszędzie, także w Polsce i w Stanach Zjednoczonych, gdzie serwis oficjalnie jeszcze nie zadebiutował. Jest jednak haczyk.

Haczyk jest taki, że teraz dostęp do Spotify WorldWide kupuje się za pomocą Gift Card, dzięki której można założyć nowe konto. Ale? kupić Gift Carda można jedynie za pomocą jednej z metod płatności dostępnej na rynkach, na których Spotify jest legalnie i oficjalnie. Czyli, krótko mówiąc, musicie mieć kogoś w krajach, gdzie Spotify jest obecne kto kupi kartę i dzięki niej założycie konto Spotify WorldWide. Można być pewnym, że sprzedawcy na eBayu i Allegro zacierają właśnie ręce.

Nie jest również kolorowo jeśli chodzi o ceny usługi – kosztuje ona 14,99 euro miesięcznie. Trzymiesięczny dostęp – 39,99 euro a sześciomięsięczny – 79,99 euro.

Ciekawy ruch. Z jednej strony Spotify nie łamie prawa nie oferując oficjalnie swoich usług na rynkach, gdzie nie ma podpisanych umów z wydawcami muzyki. Z drugiej jednak strony Spotify namawia swoich klientów do? prawnie wątpliwych praktyk. Można powiedzieć, że odpowiedzialność za ewentualne łamanie prawa serwis zrzuca na konsumentów. Ciekawe co na to prawnicy…

Cały proceder na wskroś przypomina to, w jaki sposób „obsługuje się” dziś amerykańskie konta w iTunes Store.

O Spotify pisaliśmy wcześniej tutaj. To wielce obiecujący serwis muzyczny oferujący usługi tzw. streamingu muzyki – czyli możliwość odsłuchu utworów w sieci oraz za pomocą urządzeń mobilnych, ale bez możliwości pobierania ich na dysk twardy.

AKTUALIZACJA: Jak zwrócił mi uwagę jeden z Czytelników w komentarzu, serwis SpotifyWorldwie… nie jest usługą Spotify, lecz zewnętrznym przedsięwzięciem. Trochę to zmienia optykę, choć nie oznacza, że to co napisano powyżej jest nieprawdą. Decydując się na korzystanie z usług SpotifyWorldwie trzeba mieć to jednak na uwadze.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst