REKLAMA

Valorant oficjalnie na konsolach! Na PS5 i Xboksie będziemy strzelać za darmo

Po kilku latach obecności na komputerach osobistych, Valorant debiutuje także na konsolach aktualnej generacji: PlayStation 5 oraz Xbox Series. Znamy szczegóły konsolowego portu popularnej sieciowej strzelaniny.

07.06.2024 23.00
Valorant oficjalnie na konsole! Na PS5 i Xboksie będziemy strzelać za darmo
REKLAMA

Valorant to jedna z najpopularniejszych turniejowych strzelanin na świecie, zaraz obok Counter Strike 2, Rainbow Six Siege i Overwatcha. Szacuje się, że dziennie w Valorant gra 500 - 700 tys. osób na całym globie. Dla porównania, w CS2 gra w tym samym czasie 1,6 mln osób. Ponad dwukrotnie więcej, lecz i za wyniki generowane przez Valorant większość wydawców bez wahania oddałaby swoją duszę.

REKLAMA

W ciągu czterech lat od premiery na PC, Valorant nie tylko utrzymał pozycję na wymagającym rynku sieciowych strzelanin, ale także ją umocnił, stając się jednym z kilku liderów ligowych oraz e-sportowych zmagań. Teraz baza aktywnych graczy ulegnie kolejnemu powiększeniu, za sprawą ekspansji na konsole.

Valorant oficjalnie na konsolach. Posiadacze PS5 i Xboksa Series wezmą udział w sieciowych rozgrywkach.

Zrzut ekranu z gry Valorant na konsoli

To już pewne: Valorant zmierza na konsole. Gra najpierw będzie dostępna w ograniczonej fazie beta, dostępnej dla posiadaczy kodów aktywacyjnych. O własny kod może ubiegać się każdy, odwiedzając witrynę Riot Games przygotowaną właśnie w tym celu. W testach beta mogą wziąć udział konsolowi gracze z Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Japonii.

Bramy sieciowych aren zostaną otworzone dla konsolowych testerów już 14 czerwca 2024 r. Gdy później Valorant doczeka się oficjalnej premiery we wszystkich regionach, sieciowa produkcja będzie w pełni darmowa. Dokładnie tak samo, jak już teraz ma to miejsce na komputerach osobistych z systemami Windows. To teraz jeszcze poproszę wersję dla Maków z wydajnymi układami M.

Bardzo podoba mi się podejście twórców Valorant do balansu między konsolowymi i komputerowymi graczami.

zrzut ekranu z gry Valorant na konsoli

Valorant to sieciowa strzelanina z ogromnym naciskiem na umiejętności, taktykę, drużynowe zgranie oraz refleks. Właśnie z tego powodu posiadacze komputerów oraz konsol NIE BĘDĄ MOGLI wziąć udziału w bezpośredniej konfrontacji. To dobra decyzja. Wszędzie, gdzie cross-play między konsolami i PC jest dostępny, posiadacze myszek i klawiatur dominują rankingi, mimo wsparcia auto-aim na PlayStation i Xboksie.

Zamiast systemu cross-play pojawi się natomiast system cross-progression i cross-posession. Oznacza to, że gracze będą odblokowywać oraz przenosić tę samą zawartość między komputerami i konsolami, przy użycia uniwersalnego konta Riot. Skórki zdobyte na PC pojawią się w grze na PlayStation i odwrotnie.

REKLAMA

Jednocześnie producenci z Riot Games obiecują, że konsolowa wersja Valorant nie będzie w żadnym stopniu ograniczona względem tej na komputery osobiste. Każda nowa zawartość trafi w tym samym czasie na wszystkie platformy, podobnie jak ma to miejsce w Fortnite. Jestem zdecydowanie na tak, bardzo podoba mi się takie podejście.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA