"W 2024 roku zanotujemy rekordową liczbę aplikacji GenAI". Czego spodziewać się na konferencji Infoshare?

Patronat medialny

Już 22-23 maja w Gdańsku odbędzie się konferencja Infoshare, która jest jedną z najlepszych okazji do poznania najnowszych praktyk i najświeższych trendów w pracy developerów. Sprawdź, jakie tematy będą tam poruszane.

08.05.2024 08.09
„W 2024 roku zanotujemy rekordową liczbę aplikacji GenAI”. Czego spodziewać się na konferencji Infoshare?

Boom na nowoczesne aplikacje GenAI sprawia, że konieczne jest zwiększenie inwestycji na infrastrukturę sztucznej inteligencji i optymalizację przepływu danych. Ekspert w tym zakresie Jessie Hall, który wystąpi w tegorocznej edycji Infoshare, jest zdania, że w tym roku powstanie rekordowa liczba aplikacji GenAI, jednak optymalizacja nie dotyczy tylko działów IT zajmujących się sztuczną inteligencją.

Optymalizacja jest istotna w bardzo wielu branżach, w których IT znajduje zastosowanie. Jednym z dobrych przykładów są coraz popularniejsze portale streamingowe m.in. Netflix. Za sukcesem tego giganta stoi przełomowa technologia Cosmos, o której uczestnicy Infoshare będą również mieli okazję posłuchać podczas konferencji. Nie ulega wątpliwości, że rozwój technologii, a w tym sztucznej inteligencji, sprawia, że proces tworzenia oprogramowania stał się łatwiejszy i szybszy, jednak czy jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo na piedestale – AI przyczyną trudności… i sposobem na ochronę danych użytkowników

Bezpieczeństwo ma coraz większe znaczenie, tym bardziej że rośnie odsetek świadomych zagrożeń użytkowników różnorodnych aplikacji. Nieustannie wzrasta znaczenie prywatności i ochrony danych, zwłaszcza że wiele osób ma mieszane odczucia w związku z szybkim rozwojem sztucznej inteligencji i potencjalnym bezpieczeństwem rozwiązań na niej bazujących.

Faktem jest, że coraz więcej firm korzysta z rozwiązań wykorzystujących AI w celu analizy danych i personalizacji usług oraz funkcjonalności aplikacji, co pozwala na znaczną poprawę doświadczeń użytkowników i choć wiele osób obawia się, że sztuczna inteligencja zagraża bezpieczeństwu informacji, prawda jest taka, że daje też wiele możliwości ochrony ich. Podczas Infoshare można liczyć na prezentacje praktycznych sposobów wykorzystania sztucznej inteligencji do ochrony oprogramowania i tworzenia bezpiecznego kodu. Demonstracje w GitHub Copilot przeprowadzi specjalista z zakresu cybersecurity z GitHub Joseph Katsioloudes.

Na kwestii ochrony danych skupi się natomiast Mateusz Chrobok. Ten specjalista przygotował dla uczestników konferencji analizę prawdziwych przestępstw, które już miały miejsce, dotyczących kradzieży danych. Na tym nie koniec ekspert opowie też o  przykładach i skutkach wykorzystania wykradzionych informacji wraz z praktycznymi wnioskami i użytecznymi wskazówkami na przyszłość. Corocznym gościem na konferencji Infoshare jest także Mateusz Biliński ekspert z portalu Niebezpiecznik.pl, który również podzieli się najnowszymi trendami w zakresie bezpieczeństwa.

Zarządzanie oparte na rezultatach? Nowe podejścia do zarządzania zespołami i projektami w IT

Warto zauważyć, że w branży IT zmieniają się nie tylko technologie, ale także modele pracy i ścieżki rozwoju dla programistów. Gwarantem sukcesu w sektorze nowych technologii jest dobrze kierowany zespół. Wie o tym Jeff Gothelf, który swoje wystąpienie na Infoshare poświęci zaletom przejścia na zarządzanie rezultatami, które wzmacnia podejmowanie decyzji, sprzyja elastyczności i napędza innowacje. 

Praktyczne strategie tego podejścia obejmują  określanie klarownych rezultatów i opracowywanie dynamicznych map produktów, a uczestnicy konferencji będą mogli przeanalizować zarządzanie rezultatami dogłębnie i zaadaptować wskazówki z prelekcji do potrzeb swoich firm.

Infoshare – zdobądź praktyczną wiedzę i rozwiń swoją karierę

Infoshare odbędzie się już 22-23 maja w AMBEREXPO w Gdańsku. Konferencja jest nie tylko okazją do nauki i poznania najnowszych i najciekawszych rozwiązań w IT, ale także daje możliwość nawiązania obiecujących relacji zawodowych. Eventowi towarzyszą liczne wydarzenia poboczne, jak Great Networking Party czy After Party, dzięki którym uczestnicy mogą nawiązać znajomości z ekspertami z różnych dziedzin w mniej formalnej atmosferze.

Skorzystaj z okazji i weź udział w Infoshare. Poznaj najnowsze trendy ze świata IT i zdobądź użyteczną wiedzę.

Spider's Web jest patronem medialnym wydarzenia.

Patronat medialny
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze