REKLAMA

Huawei Watch 4 Pro Space Edition przybywa z kosmosu, żeby dbać o twoje zdrowie

Lokowanie produktu: Huawei

No dobrze, może nie wylądował wczoraj na Cape Canaveral, ale pełnymi garściami czerpie z technologii używanych do podboju kosmosu. A Huawei zadbał także o to, żeby Watch 4 Pro Space Edition monitorował zdrowie jak żaden inny. 

17.05.2024 07.00
Huawei Watch 4 Pro Space Edition przybywa z kosmosu, żeby dbać o twoje zdrowie
REKLAMA
IDŹ DO SKLEPU HUAWEI
Huawei
HUAWEI WATCH 4 Pro Space Edition
Huawei

Nie ma nic odkrywczego w tym, że smartwatch jest cały czas na widoku, a jego design ma olbrzymie znaczenia dla odbioru urządzenia. Od dawna najwięksi mistrzowie zegarmistrzostwa pracują nad tym, żeby ich dzieła były unikalne, piękne i cieszyły oko właściciela. Są zegarki poprawne i są zegarki, na widok których serce przyspiesza rytm.  Przyjemnie jest spojrzeć na swój nadgarstek i zobaczyć tam małe dzieło sztuki. Sam doświadczam takiego uczucia od ponad dwóch tygodni, gdy na mojej ręce zagościł Huawei Watch 4 Pro Space Edition. Zegarek pokazuje, jak ważny jest dobry design i użyte materiały. Bo nawet największe dzieło sztuki może być bez szans w starciu z trudami codziennego życia, ale jeżeli będzie wykonane z kosmicznych materiałów, to prawdopodobnie przetrwa koniec świata. 

Huawei Watch 4 Pro Space Edition - klasyka jest ponadczasowa

Producent postawił na klasyczną okrągłą kopertę z metalową bransoletą, ale sekret tkwi w użytych materiałach. Obudowa wykonana jest z tytanu, ale nie tego klasycznego TA2, którego spotkacie w wielu innych urządzeniach, tylko wariantu TC4, który ze względu na swoje właściwości jest używany w przemyśle lotniczym i militarnym, bo jest dwukrotnie twardszy i trzykrotnie wytrzymalszy niż TA2, a także jest odporny na korozję. Ale Huawei uznał, że dodatkowo zabezpieczy smartwatch za pomocą powłoki DLC, czyli Diamond Like Carbon. 

Powłoka ta jest wynikiem gwałtownego rozwoju technologii, jaki miał miejsce podczas wyścigu kosmicznego w latach 60. XX wieku. Budżety agencji kosmicznych były tak duże, że wydawano miliardy dolarów na rozwój najróżniejszych pomysłów. To dzięki temu wyścigowi śpimy dzisiaj na materacach z pianki zapamiętującej kształt, mierzymy sobie temperaturę termometrami na podczerwień, chodzimy do szpitala na tomograf komputerowy, a nasze życie oświetlają diody LED. To tylko część rozwiązań, których losy związane są z kosmosem. Co jest takiego wyjątkowego w powłoce DLC? Pozwala przenieść na inne materiały właściwości diamentu, czyli ogromną wytrzymałość, trwałość i odporność na ścieralność. Dzięki tej warstwie zegarek Huawei Watch 4 Pro Space Edition jest tak odporny, że prawdopodobnie moglibyście użyć go do rozłupywania skał, a na obudowie i szafirowym szkle nie znalazłaby się ani jedna rysa.

W trakcie testów Huawei Watch 4 Pro Space Edition nie miał u mnie łatwego życia. Oprócz standardowej dla mnie małej ostrożności, która przekładała się na przypadkowe uderzenia zegarkiem o poręcze w autobusie, o futryny drzwi, czy nawet drzwi samochodu, doszedł remont domku letniskowego mojej teściowej. W jego trakcie nie przyszło mi do głowy zdejmować smartwatcha, więc razem z nim heblowałem deski, malowałem ściany i ścierałem stary lakier. Czy efekt ciężkich dwóch dni widać było na zegarku? Absolutnie nie. Ani szkło, ani obudowa nie wzbogaciły się o jakąkolwiek rysę. 

Dopełnieniem kosmicznego designu jest czerwona obwódka wokół zaokrąglonego szafirowego szkła oraz koronka, która ma kształt przypominający dyszę Lavala. Znacie ją doskonale - to właśnie tak wyglądają dysze rakiet, które wynoszą w kosmos satelity i ludzi. Co ciekawe - koronka ma sprzężenie zwrotne, więc poczujecie przyjemną wibrację przy korzystaniu z niej. 

Domyślna tarcza zegarka również nawiązuje do kosmosu. Na dużym 1,5-calowym wyświetlaczu AMOLED o świetnej jakości, widzimy animowaną tapetę, która przedstawia wnętrze dyszy silnika rakietowego, a pod nią znajduje się jedna z plant Układu Słonecznego. Jeżeli przekręcicie koronkę zegarka w górę lub dół, to przez dyszę przeleci animowany płomień, a po chwili na dole pojawi się inna planeta. Dolecieliście do niej sami. Złapałem się wielokrotnie na tym, że kręcę koronkę, tylko po to, żeby obserwować animację zmiany planety. Może nie ma to zastosowania praktycznego, ale za to jest miłe dla oka i pomysłowe. 

Ale wygląd i wytrzymałość to nie jedyne zalety Huawei Watch 4 Pro Space Edition

Możecie kupić ten zegarek również ze względu na rozbudowane funkcje zdrowotne. Do tej pory smartwatche z serii Watch 4 Pro miały 7-punktowy monitoring zdrowia, który był dostępny pod jednym przyciskiem. Obejmował pomiar EKG, tętna, saturacji, sztywności tętnic, poziomu stresu, temperatury skóry oraz układu oddechowego. Odmiana Space Edition dodaje 8. parametr - jakość oddychania podczas snu. Zegarek monitoruje oddech i informuje nas, jakie są jego parametry oraz czy borykamy się z bezdechem sennym. Nie można lekceważyć tego ostatniego, bo odpowiada za wiele negatywnych konsekwencji dla naszego organizmu. 

Zapewne wielokrotnie słyszeliście, że jak nie możecie zasnąć, to napijcie się lampki wina, czy innego drinku, żeby wam się lepiej spało. Sprawdziłem, jak to wygląda w praktyce i mogę powiedzieć, że to mit. Po alkoholu oddychanie jest płytsze, sen jest gorszy jakościowo, a do tego częściej się wybudzałem. Możecie przestać się oszukiwać, ale dzięki Huawei Watch 4 Pro Space Edition możecie popracować nad swoim snem, tak żeby zasypianie nie stanowiło żadnego problemu. Zegarek mając do dyspozycji dodatkowy parametr, jest w stanie lepiej monitorować sen, analizować trendy i dawać porady, jak poprawić jego jakość. Nie sprowadzają się do banalnych - połóż się wcześniej, albo przewietrz pokój. Poznacie ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia ułatwiające zasypianie, a także poczytacie praktyczne wskazówki, które oparte są na waszych wynikach. Macie na ręku personalnego trenera snu, który dba o to, żebyście należycie odpoczęli i zregenerowali się. 

Funkcje zdrowotne smartwatcha pomagają kontrolować stan zdrowia od samego rana, informują nas o tym, że wszystko jest dobrze, ale również potrafią ostrzec, że coś jest nie tak i warto się temu dokładniej przyjrzeć. Nie zastąpią nam wizyty u lekarza, ale pozwolą dostrzec pierwsze symptomy i w porę zareagować. Może na początku będziecie czuć się dziwnie, kaszląc do zegarka w ramach kontroli oddechu, ale podziękujecie sobie sami za kilka lat, że pilnowaliście swojego zdrowia. 

@spiderswebpl

Kosmiczny design i najtwardsze wykonanie: oto Huawei Watch 4 Pro Space Edition. Wytrzymały, funkcjonalny i stylowy. To też twój osobisty trener i strażnik zdrowia! Więcej o nim: https://consumer.huawei.com/pl/wearables/watch-4-pro-space-edition/

♬ original sound - Spider’s Web

Huawei Watch 4 Pro Space Edition będzie waszym motywatorem i trenerem

Huawei umożliwia również utrzymywanie w ryzach swojego deficytu kalorycznego za sprawą aplikacji W Formie, w której dodajemy posiłki, wyznaczamy cele, a w połączeniu z danymi zdrowotnymi zebranymi przez zegarek mamy kompletny pakiet informacji potrzebnych do prowadzenia zdrowego trybu życia, a jak chcemy być zdrowi, to nie możemy zapomnieć o ruchu. Możecie się w tym miejscu śmiać, ale moim impulsem do wyjścia z domu na spacery były właśnie wyzwania w smartwatchu, który namawiał mnie do ruszenia się z miejsca i zrobienia kilku tysięcy kroków. Huawei Watch 4 Pro Space Edition robi to jeszcze lepiej. Oprócz standardowych pierścieni obejmujących czas na nogach, spalone kalorie, minuty w ruchu oraz licznik kroków, mamy możliwość wyznaczenia innych celi, bardziej ambitnych, a zegarek zadba o motywację. Jeżeli będziecie siedzieć długo w miejscu, to zawibruje i zachęci do poruszania się, a nawet pokaże animację kilku przykładowych ćwiczeń, które poprawią krążenie i przyniosą ulgę mięśniom. Proste, a zarazem skuteczne.

W smartwatchu znajdziecie ponad 100 trybów sportowych, wiele z treningów jest wykrywanych automatycznie, a mniej popularne dyscypliny należy wybrać z listy. Watch 4 Pro umożliwia pełne śledzenie treningu, wraz z informacją o pokonanym dystansie, spalonych kaloriach, strefach tętna, które są bardzo ważne, a także wyświetla informacje charakterystyczne dla danej dyscypliny sportu, np. jak pokonane długości basenu itd. Jeżeli nurkujecie, to spieszę poinformować, że z omawianym zegarkiem możecie to robić do głębokości 30 m. 

A najlepsze jest to, że w odróżnieniu od wielu producentów Huawei zadbał o kompatybilność swojego smartwatcha z dowolnym smartfonem. Nie ma znaczenia czy macie Androida, czy iOS, z każdym z tych systemów zegarek świetnie współpracuje, synchronizuje się wzorowo, a aplikacja Zdrowie umożliwia monitorowanie swojego stanu zdrowia i treningów. 

Huawei Watch 4 Pro Space Edition zmieni wasze życie

Chciałem uniknąć takiego zdania, ale to najlepsze podsumowanie nowego urządzenia od Huawei. Nie dość, że wygląda jak milion dolarów, to dodatkowo jest osobistym trenerem, a także po części strażnikiem zdrowia. Monitoruje tak dużo parametrów, że będziecie pod właściwą opieką i zmienicie swój styl życia na zdrowszy. Przerabiałem to sam, więc dobrze wiem, jak wiele może zmienić właściwa informacja od inteligentnego urządzenia. Możecie go kupić w oficjalnym sklepie Huawei

REKLAMA
IDŹ DO SKLEPU HUAWEI
Huawei
HUAWEI WATCH 4 Pro Space Edition
Huawei
Lokowanie produktu: Huawei
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA