Jak zablokować reklamy na YouTube? Z pomocą przyjdzie Surfshark

Lokowanie produktu: Surfshark

Filmy na YouTube co chwilę bombardują cię coraz głupszymi reklamami, a popularne adblokery przestały spełniać swoją rolę? Z pomocą przyjdzie Surfshark ze swoim narzędziem CleanWeb 2.0.

06.05.2024 13.00
Surfshark Clean Web

YouTube walczy jak może zarówno z blokerami reklam jak choćby uBlock Origin, jak i dodatkowym oprogramowaniem, które pomogą pozbyć się nam tego kłopotu. Algorytmy wykrywające tego typu rozwiązania są wciąż modernizowane i coś co jeszcze wczoraj działało, dzisiaj może już nie być skuteczne.

Faktem jest, że YouTube stosuje również dość nieczyste zagrania, utrudniające korzystanie użytkownikom z tego serwisu, po wykryciu oprogramowania blokującego reklamy. Oczywiście to wszystko po to, by skłonić nas do subskrypcji YouTube Premium, gdzie reklamy po prostu nie są wyświetlane (jak pokazują liczne przykłady - do czasu).

Umówmy się jednak, że reklamy są uciążliwe i spowolniające połączenie internetowe, zwłaszcza na YouTube - gdzie oglądamy zazwyczaj dość krótkie materiały, a te potrafią być przerywane reklamami nawet co kilka minut. Nie o taki internet walczyliśmy. Kwestię blokowania reklam rozwiąże Surfshark, znany oczywiście z bardzo popularnego VPN, jak i innych narzędzi, zwiększających nasze bezpieczeństwo w internecie - w tym CleanWeb 2.0.

Aktualnie Surfshark oferuje naprawdę potężne promocje, np w planie 12-miesięcznym Surfshark One można liczyć na 79% obniżki + dwa miesiące za darmo.

Surfshark CleanWeb 2.0 czyli internet bez reklam

Narzędzia CleanWeb możesz używać zarówno za pomocą aplikacji Surfshark VPN (wersje dla Windows, Linux, macOS, iOS, Android i FireTV) jak i rozszerzenia przeglądarki. W przypadku aplikacji mamy do czynienia z wersją CleanWeb, która blokuje reklamy i strony wykorzystujące złośliwe oprogramowanie, natomiast opcja CleanWeb 2.0 (dostępna w postaci rozszerzenia przeglądarki) blokuje również reklamy. CleanWeb 2.0 może również wysyłać alerty dotyczące naruszeń danych, no i oszczędzać transfer, co w przypadku internetu mobilnego może być bardzo istotne (choćby za granicą, gdzie zwykle mamy do dyspozycji znacznie mniejszy transfer).

Pamiętajcie o tym, że Clean Web 2.0 to tylko jedna z wielu funkcji oprogramowania Surfshark, które oprócz VPN da nam mnóstwo opcji zwiększających nasze bezpieczeństwo w sieci. Ale chwila - dlaczego masz płacić za rozwiązanie Surfshark, podczas gdy wiele adblokerów dostępnych jest za darmo? Cóż, jeśli coś jest za darmo, to z dużą dozą prawdopodobieństwa gromadzi twoje dane, by potem je wykorzystać lub sprzedać (albo jedno i drugie). Za oprogramowanie Surfshark trzeba zapłacić, ale masz gwarancję, że nikt nie gromadzi twoich danych i funkcjonalność nie jest niczym limitowana.

Jak zainstalować plug-in Surfshark VPN w przeglądarce?

Nie chcesz instalować dodatkowej aplikacji? Nie ma sprawy, wystarczy, że skorzystasz z rozszerzenia przeglądarki, dostępnego zarówno dla Chrome, Firefox, jak i Edge. Warto podkreślić, że CleanWeb w najnowszej wersji 2.0 (który między innymi potrafi blokować reklamy w serwisach streamingowych) jest dostępny tylko w przypadku rozszerzenia, a więc jest to opcja znacznie bardziej godna polecenia.

Po zainstalowaniu rozszerzenia w przeglądarce (w przypadku Chrome znajdziecie je naturalnie w Chrome Web Store), należy się zalogować na swoje konto, bądź utworzyć nowe.

Po logowaniu powinniśmy otrzymać komunikat o pomyślnym uwierzytelnieniu rozszerzenia w przeglądarce. Teraz czeka nas wybór najbardziej optymalnego dla nas planu - informację i link do promocji znajdziecie na końcu tego tekstu.

Potem wystarczy otworzyć interfejs rozszerzenia, przejść do menu CleanWeb i kliknąć przycisk "Włącz CleanWeb". W ustawieniach możemy zdecydować, czy chcemy blokować same reklamy, czy też również wyskakujące okienka (wymaga to dodatkowej zgody).

To już wszystko - teraz możecie komfortowo przeglądać internet bez uciążliwych reklam.

Promocja Surfshark VPN z blokerem reklam CleanWeb

Nie przegapcie grubej promocji np.: 79% obniżki + dwa miesiące za darmo (w planie 12-miesięcznym Surfshark One).

Lokowanie produktu: Surfshark
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze