REKLAMA

Kilka kliknięć i praca zrobiona. Acer i jego Chromebooki nauczyły się nowych sztuczek

Acer sprawił, że praca przy ogarnianiu maili będzie błyskawiczna. Laptopy Chromebook producenta nauczyły się nowych sztuczek.

28.05.2024 13.54
Acer Chromebook 514
REKLAMA

To wszystko dlatego, że Chromebooki bazujące na systemie ChromeOS obsługują nowe funkcje sztucznej inteligencji Google zawarte w popularnych usługach giganta technologicznego, która jest implementowana w ramach subskrypcji Google One AI Premium. Dostęp można zgarnąć w bonusie, choć będzie trzeba wykonać jeden główny krok.

REKLAMA

Acer ulepszył Chromebooki. Daje dostęp do świetnych funkcji za darmo

Promocja została uruchomiona dziś i będzie obowiązywać do końca tego roku (31 grudnia 2024). Na czym polega? Oferta zakłada, że przy zakupie dowolnego laptopa Acer Chromebook Plus producent dorzuci 12-miesięczny dostęp do subskrypcji Google One AI Premium, która pozwala wykorzystywać funkcje sztucznej inteligencji zawarte w najróżniejszych usługach Google.

Przede wszystkim w arkuszach Google oraz Gmailu – do dyspozycji są trzy przydatne funkcje "Help me write", która tak jak jej nazwa sugeruje, ułatwia pisanie jednym kliknięciem – narzędzie analizuje kontekst i pomaga w pisaniu mailów czy notatek. Jest też Magic Eraser, które usuwa niechciane elementy z dokumentów i zdjęć.

Jako że laptopy Chromebook mocno bazują na przeglądarkowych rozwiązaniach, to takie dodatki mogą okazać się przydatne. Funkcje sztucznej inteligencji mają jednak wspierać także m.in. programistów. Oprócz 12-miesięcznego dostępu do narzędzi AI Acer daje też do dyspozycji 2 TB przestrzeni do wykorzystania na pliki w chmurze na wszystkich urządzeniach – na pliki, projekty, zdjęcia, filmy i inne dane.

Gdybyście się zastanawiali, ile jest wart taki 12-miesięczny dostęp do subskrypcji Google One AI Premium, to już biegnę z odpowiedzią - niemal 1200 zł. To sporo, nawet bardzo. Warto jednak zaznaczyć, że funkcje sztucznej inteligencji dostępne są jedynie w dla osób, które skończyły 18 lat oraz jedynie w j. angielskim. Więcej informacji na temat planu Google One AI Premium znajdziecie pod tym linkiem.

REKLAMA

Więcej o sztucznej inteligencji przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA