REKLAMA

Patrzyłem, jak powstają Pampersy. W życiu nie widziałem tylu robotów

W samym sercu warszawskiego Targówka mieści się fabryka Procter & Gamble, znana przede wszystkim z produkcji pieluszek Pampers. To nie tylko zapierający dech w piersiach zakład produkcyjny, ale prawdziwe centrum rozwoju i innowacji, gdzie powstają technologie stosowane w fabrykach firmy na całym świecie.

21.03.2024 10.03
Patrzyłem, jak powstają Pampersy. W życiu nie widziałem tylu robotów
REKLAMA

Historia fabryki sięga 1993 r., kiedy to stała się ona jedną z pierwszych inwestycji Procter & Gamble w Polsce. Obecnie w fabryce pracuje około 500 osób, a produkowane tu artykuły trafiają do 50 krajów na świecie, czyniąc ją ważnym ogniwem globalnej sieci Procter & Gamble.

REKLAMA

Innowacje szyte na miarę potrzeb

Jednym z najważniejszych filarów działalności fabryki jest innowacyjność. To właśnie tutaj znajduje się specjalna linia produkcyjna do testowania nowych technologii, co czyni ją unikalną w skali Europy. Zespół inżynierów i badaczy nieustannie pracuje nad udoskonalaniem istniejących produktów i tworzeniem zupełnie nowych rozwiązań, odpowiadających na potrzeby konsumentów na całym świecie.

Tak produkuje się pieluszki Pampers w fabryce na warszawskim Targówku

Fabryka na Targówku szczyci się również najwyższymi standardami bezpieczeństwa i jakości. Wszyscy pracownicy przechodzą regularne szkolenia, a w zakładzie obowiązują rygorystyczne procedury bezpieczeństwa. Produkty są poddawane ścisłej kontroli na każdym etapie produkcji, aby zapewnić ich najwyższą jakość i bezpieczeństwo dla użytkowników.

Pampers: flagowy produkt z Polski

Pampers to bez wątpienia flagowy produkt fabryki na Targówku. Pieluszki produkowane tu są znane i cenione przez rodziców na całym świecie. Firma nieustannie inwestuje w badania i rozwój, aby zapewnić swoim klientom produkty najwyższej jakości, dopasowane do potrzeb dzieci w każdym wieku i o różnych potrzebach.

Wizyta w fabryce Procter & Gamble w Warszawie to nie tylko fascynująca podróż przez świat innowacji technologicznych, ale również okazja do poznania firmy, która dba o bezpieczeństwo swoich pracowników, angażuje się w lokalne społeczności i stawia na zrównoważony rozwój.

Podczas spotkania zwrócono szczególną uwagę na zaangażowanie firmy w równość płci. P&G szczyci się tym, że 42 proc. stanowisk w firmie zajmują kobiety, co stanowi bardzo dobry wynik w branży. Podkreślono również, że firma oferuje kobietom równe szanse rozwoju i awansu na najwyższe szczeble zarządzania.

Warszawska fabryka P&G zlokalizowana na Targówku

Ważnym elementem prezentacji było również zaangażowanie firmy w ochronę środowiska. Procter & Gamble ma dążyć do osiągnięcia zerowego śladu węglowego do 2040 r. Oznacza to, że emisje CO2 generowane przez firmę będą w całości rekompensowane poprzez inwestycje w odnawialne źródła energii i inne proekologiczne rozwiązania.

P&G od 2017 r. pomaga wcześniakom i ich rodzicom. Firma przekazuje do szpitali specjalne pieluszki Pampers Preemies, które od 2023 r. produkowane są w Warszawie. Pieluszki Preemies, dostępne w trzech rozmiarach, są dopasowane do potrzeb wcześniaków, których delikatna skóra wymaga szczególnej ochrony. P&G opracował je we współpracy z położnymi i pielęgniarkami z oddziałów intensywnej opieki nad noworodkiem, aby zapewnić wcześniakom najlepszą możliwą opiekę. Do tej pory zostało przekazane ponad 2300000 pieluszek Pampers Preemie do szpitali w Polsce.

Przeczytaj więcej o najnowszych fabrykach na Spider's Web:

W fabryce dbają o poziom bezpieczeństwa

Wizyta w fabryce Pampers to przede wszystkim doświadczenie imponującego poziomu bezpieczeństwa. Już na wstępie uczestnicy zostali przeszkoleni w zakresie procedur obowiązujących na terenie zakładu.

Warszawska fabryka P&G zlokalizowana na Targówku

Przemierzając linie produkcyjne, nie sposób nie dostrzec ogromnego znaczenia automatyzacji i robotyzacji. Zautomatyzowane systemy transportu i paletyzowania usprawniają logistykę, a roboty precyzyjnie pakują produkty, dbając o ich jakość.

Na każdym etapie produkcji czuwają zaawansowane systemy wizyjne, skrupulatnie kontrolując jakość pieluszek. Czujniki monitorują temperaturę, wilgotność i inne parametry środowiska produkcyjnego, zapewniając właściwe warunki dla wytwarzania pieluszek.

Tak produkuje się pieluszki Pampers w fabryce na warszawskim Targówku

Szczególnie zaskakujące było odkrycie, jak wiele technologii wykorzystuje się w P&G, nawet w miejscach, gdzie wydawałoby się to zbędne. Na przykład, na każdym wózku widłowym zamontowany jest tablet, który ułatwia wykonywanie m.in. przewozów materiałów.

Młodzi i ambitni w P&G: kariera szyta na miarę

Wizyta w fabryce to nie tylko opowieść o innowacjach i zrównoważonym rozwoju, ale również o ludziach, którzy tworzą ten sukces. Szczególny nacisk kładzie się na promowanie młodych, pełnych pasji pracowników.

Podczas zwiedzania uczestnicy poznali historie młodych pracowników, którzy rozpoczęli swoje kariery w P&G jeszcze podczas kończenia studiów, a teraz zajmują ważne stanowiska, wymagające zarówno odpowiedzialności, jak i zarządzania zasobami ludzkimi. To pokazało nam, że P&G oferuje realne możliwości rozwoju i szybkiego awansu dla ambitnych i utalentowanych osób.

REKLAMA

P&G oferuje szereg programów stażowych i mentoringowych, które umożliwiają młodym ludziom zdobycie doświadczenia zawodowego i poznanie specyfiki pracy w firmie. Staże są dostępne w różnych działach, takich jak marketing, produkcja, finanse i IT. Młodzi pracownicy opowiadali nam, jak zdobywali doświadczenie na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Globalny charakter P&G daje pracownikom możliwość pracy w międzynarodowym środowisku i zdobycia doświadczenia na rynkach zagranicznych. Firma oferuje również programy wymiany międzynarodowej. Wizyta w fabryce na warszawskim Targówku była niezwykłym doświadczeniem, które umożliwiło nam wgląd w to, jak wygląda produkcja w XXI wieku oraz poznać firmę od środka, włącznie z jej pracownikami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA