REKLAMA

T-Mobile zabezpieczy cię w sieci. Nie będzie trzeba niczego pobierać i konfigurować

T-Mobile sprawi, że będziesz znacznie bezpieczniejszy w sieci. Na tegorocznych targach MWC 2024 zapowiedział szereg rozwiązań, które zabezpieczą korzystających z internetu. Nie będzie trzeba nic pobierać, instalować, konfigurować.

29.02.2024 06.32
T-Mobile zabezpieczy cię w sieci. Nie będzie trzeba niczego pobierać i konfigurować
REKLAMA

Oszustwa na paczki, konsultanta, bank, policjanta i wiele innych działają na wielu Polaków. Jeden z największych operatorów w Polsce postanowił zabezpieczyć swoich klientów.

REKLAMA

T-Mobile zabezpieczy cię w internecie. Zapowiedział nowe narzędzie

Na Mobile World Congress w Barcelonie T-Mobile pokazał, w jaki sposób w niedalekiej przyszłości klienci będą chronieni przed zagrożeniami w sieci. Już w 2025 roku do oferty magentowego operatora wejdzie szereg rozwiązań nazwanych Magenta Security on Net.

Produkty z tej linii mają bazować bezpośrednio na zasobach sieci. Innymi słowami, nie trzeba będzie pobierać, instalować i konfigurować dodatkowego oprogramowania. Magenta Security on Net ma działać w tle i w czasie rzeczywistym, jednocześnie chroniąc klientów, którzy oczekują najwyższego poziomu bezpieczeństwa w sieci.

Tak naprawdę jedynym wymogiem będzie posiadanie urządzenia wyposażonego w kartę SIM. Oznacza to, że najprawdopodobniej rozwiązanie będzie działać na smartfonach, tabletach, laptopach, ale także na sieci uzyskiwanej za sprawą routerów bezprzewodowych LTE/5G. Wydaje się, że nadchodząca nowość T-Mobile zostanie skierowana przede wszystkim w stronę klientów firmowych. Ważne jednak, że Magenta Security on Net ma oferować kilka poziomów zabezpieczeń. Te będzie można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.

Dzięki ochronie opartej o naszą sieć kompletnie zmieniamy podejście do tematu cybersecurity, ale też wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Do tej pory, mówiliśmy dużo o tym, że swoboda korzystania z firmowej sieci niesie spore zagrożenia, ale też widzieliśmy, że profil działania niektórych firm wymaga elastycznego podejścia, co często było bardzo niebezpieczne. Dzięki Magenta Security on Net pokazujemy, że prostota i bezpieczeństwo nie muszą być pojęciami sprzecznymi

- mówi Thomas Tschersich, Chief Security Officer w Deutsche Telekom

Wiele firm stawia dzisiaj na pracę hybrydową lub pełni zdalną, dlatego Magenta Security on Net powinna bardziej zabezpieczyć wszelkie firmowe rozwiązania. Te w wielu wypadkach są bardzo cenne. Nie wiemy jednak, czy narzędzia zostaną też udostępnione dla klientów indywidualnych.

REKLAMA

Więcej o operatorach sieci komórkowych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA