REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Jest świetny powód, by przesiąść się z Chrome'a. Edge na Androidzie z wyjątkową funkcją

Jeżeli do instalacji Edge na Androidzie nie przekonała cię integracja z Copilotem, to być może przekona cię nowa funkcja. Bowiem mobilna wersja Microsoft Edge wkrótce otrzyma możliwość instalowania wtyczek.

01.02.2024
9:31
Jest świetny powód, by przesiąść się z Chrome'a. Edge na Androidzie z wyjątkową funkcją
REKLAMA

Od dobrych kilku lat Google Chrome jest domyślnie zainstalowaną przeglądarką internetową w systemie operacyjnym Android. Ze względu na to Chrome zaskarbił sobie ogromne grono użytkowników, którzy z przyzwyczajenia (albo z braku wiedzy o alternatywach) codziennie korzystają z tej przeglądarki.

Choć Microsoft Edge nie jest jedną z głównych alternatyw dla Chrome'a na Androidzie, to wkrótce może się to zmienić. Bowiem Edge właśnie otrzymał funkcję, która dostępna w nielicznych przeglądarkach.

REKLAMA

Androidowa wersja Edge z możliwością instalowania wtyczek

Na X (dawnym Twitterze), użytkownik Leopeva64 udostępnił zrzuty ekranu pokazujących możliwość instalowania wtyczek w Edge w kanale pre-release w wersji 123. Nowa funkcja jest dostępna w sekcji ustawień zaawansowanych (edge://flags) i musi zostać najpierw włączona przez użytkownika, aby można instalować wtyczki.

Po włączeniu ustawienia w edge://flags, opcja zarządzania wtyczkami pojawi się w menu głównym przeglądarki. A stąd można instalować je zupełnie tak jak na androidowych przeglądarkach Firefox, Kiwi czy Lemur.

Jednakże nowa funkcja nadal pozostaje w fazie testów i w jej ramach możliwe jest zainstalowanie tylko trzech rozszerzeń: Dark Reader, uBlock Origin i Global Speed. Choć planowo Edge 123 trafi do kanału beta w lutym, a stabilna wersja będzie dystrybuowana od marca, można się spodziewać, że wtyczki trafią do mobilnego Edge dużo później.

Więcej na temat przeglądarki Microsoft Edge:

REKLAMA

Zdjęcie główne: photo_gonzo / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA