REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Robisz to, YouTube zacznie zamulać. Google mówi wprost: koniec litości

Jeżeli również doświadczyłeś spowolnienia YouTube, to mamy złą wiadomość. Google naprawdę nie lubi obchodzenia ich blokad blokerów reklam. A jeżeli owych blokerów nie używasz, to prawdopodobnie oberwałeś rykoszetem.

22.11.2023
8:58
Robisz to, YouTube zacznie zamulać. Google mówi wprost: koniec litości
REKLAMA

Dwa dni temu w sieci pojawiły się doniesienia, jakoby YouTube miało celowo spowalniać swoje działanie na przeglądarkach, które nie są Chrome: Firefoxa i Edge. Google właśnie skorygowało ową informację, potwierdzając, że ruch jest celowy, ale nie dotyczy jedynie użytkowników Firefoxa. Na celowniku koncernu są wszyscy użytkownicy, chcący obejść nową politykę serwisu dotyczącą reklam.

REKLAMA

YouTube zwolnił na twojej przeglądarce? Oto powód

Jak poinformował rzecznik serwisu w oświadczeniu, które po raz pierwszy pojawiło się na łamach serwisu Android Authority, spowolnienie działania strony jest ceną, jaką przychodzi zapłacić sprytnym użytkownikom omijającym blokadę blokerów reklam.

"Aby wspierać zróżnicowany ekosystem twórców na całym świecie i umożliwić miliardom dostęp do ich ulubionych treści w YouTube, rozpoczęliśmy działania mające na celu zachęcenie widzów z włączonymi blokadami reklam do zezwalania na reklamy w YouTube lub wypróbowania YouTube Premium bez reklam. Użytkownicy z zainstalowanymi blokerami reklam mogą doświadczać nieoptymalnego oglądania, niezależnie od używanej przeglądarki."

- przekazał rzecznik serwisu.

Pomimo że od kilku tygodni trwa wojna wytoczona przez YouTube użytkownikom, którzy korzystają z blokerów reklam w przeglądarce, powstały liczne sposoby i wtyczki pozwalające obejść blokadę blokad. To właśnie w ich kierunku zostały wymierzone działania platformy.

Jednakże nie wyjaśnia to dlaczego spowolnienie znika po przejściu niektórych użytkowników z Firefoxa na Chrome, nawet jeżeli ci nie mają zainstalowanego blokera reklam. Teoretycznie YouTube może błędnie oznaczać działanie niektórych wtyczek jako bloker reklam, doprowadzając do "niesprawiedliwego" spowolnienia.

Więcej na temat blokowania reklam w YouTube:

REKLAMA

Zdjęcie główne: PixieMe / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA