REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Midjourney szykuje coś zupełnie nowego. W tym celu podbiera Apple'owi specjalistów

Midjourney chce wyjść daleko poza tekst, obraz, dźwięk czy wideo. Planem przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za popularną AI do generowania obrazów jest stworzenie sztucznej inteligencji generującej całe światy. W spełnieniu tej wizji ma pomóc mu człowiek, który tworzył Vision Pro i Neuralink.

07.02.2024
14:36
Midjourney szykuje coś zupełnie nowego. W tym celu podbiera Apple'owi specjalistów
REKLAMA

Midjourney to firma, która stworzyła model generatywnej sztucznej inteligencji text-to-image o tej samej nazwie. Dotychczas Midjoruney znany był z niezwykłej dokładności i jakości generowanych obrazów, która nie raz doprowadziła do dram w internecie (pamiętasz papieża w kurtce Balenciagi albo fotografie kompromitujące amerykańskich polityków?).

Teraz Midjourney może zasłynąć z czegoś jeszcze, a to za sprawą przejęcia od Apple'a jednego z inżynierów dotychczas pracujących nad Vision Pro.

REKLAMA

Inżynier Apple'a w szeregach Midjourney. Co człowiek od Vision Pro będzie robił dla generatywnej sztucznej inteligencji?

5 lutego użytkownik serwisu X (dawnego Twittera), Zack Hargett opublikował wpis, w którym poinformował o zmianie stanowiska pracy przez jednego z inżynierów Apple'a. Dotychczasowy menedżer inżynierii sprzętu w zespole odpowiedzialnym za Vision Pro przeszedł do Midjourney, obejmując stanowisko "szefa działu sprzętowego".

Z kolei, jak poinformował serwis Tech in Asia, owym pracownikiem jest Ahmad Abbas, pochodzący z Egiptu inżynier, który przed dołączeniem do zespołu Apple'a zajmował różne stanowiska związane z projektowaniem produktów, m.in. w Leap Motion (obecne Ultraleap) oraz w Neuralink.

Zatrudnienie nowego pracownika pobudza wyobraźnię i stawia pytanie: czy Midjourney pracuje nad własnym sprzętem? Przejęcie Abbasa może mieć zupełnie inny cel: tworzenie nowego modelu generatywnej sztucznej inteligencji.

Może zainteresować cię także:

REKLAMA

W maju ubiegłego roku w internecie pojawiły się informacje sugerujące, że Midjourney pracuje nad modelem, który pozwala na tworzenie obiektów 3D na podstawie wpisanych instrukcji tekstowych. Wątek rozwinął Jim Fan, doktor na Uniwersytecie Standforda i członek zespołu badawczego Nvidii. Według Fana, Midjourney "rozważa generowanie w pełni syntetycznych światów dla AR/VR". W związku z tym firma poszukuje doświadczonej osoby w projektowaniu sprzętu, który umożliwiłby generowanie tych treści.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA