REKLAMA

Jest nowy powód, żeby zapłacić za YouTube Premium. Teraz przypadkiem nie przewiniesz już filmu

YouTube testuje funkcję zablokowanego ekranu, która zapobiega przypadkowym dotknięciom wyświetlacza. Nowość to kolejny dobry powód, aby opłacić abonament Premium.

11.07.2023 18.12
youtube premium 4k
REKLAMA

Serwis YouTube od lat jest bezpłatny i nie zapowiada się, aby uległo to zmianie. Producent co prawda ostatnio wprowadził dziwne zabezpieczenie przed blokującymi reklamy, przez które można obejrzeć tylko trzy filmy z adblockiem. Nieopłacający abonamentu muszą po prostu oglądać reklamy. Jednak Premium to już nie tylko najlepszy sposób na blokowanie reklam - daje m.in. dostęp do usługi YouTube Music, a także pozwala oglądać filmy w lepszej jakości o wyższym bitrate. Teraz dochodzi kolejny bonus.

REKLAMA

YouTube coraz bardziej przekonuje do abonamentu Premium. Funkcja blokowania ekranu tylko dla opłacających

Oglądanie YouTube na urządzeniach mobilnych z ekranami dotykowymi, takimi jak smartfony czy tablety, jest niezwykle wygodne (chociaż też znajdą się zwolennicy większego ekranu). Ci, którzy dość często oglądają na smartfonach wiedzą, że jednym dotknięciem w ekran można łatwo przypadkowo zapauzować wideo (a dwoma przewinąć), co w niektórych przypadkach jest naprawdę frustrujące.

Jednak YouTube wprowadził opcję blokowania ekranu (ang. Lock screen), która miałaby uniemożliwić wszelkie przypadkowe akcje wykonane na smartfonie podczas odtwarzania filmu. Oczywiście nie jest to nowy pomysł, bo konkurencyjne platformy - chociażby CDA - już to oferują. 

Aby zablokować ekran, trzeba wejść do ustawień - opcji ukrytej pod ikoną zębatki w prawym górnym rogu odtwarzacza - gdzie pojawi się przycisk aktywujący funkcję. Aby później móc odblokować wyświetlacz, należy kliknąć dowolne w miejsce na ekranie, a wtedy pojawi się na środku ekranu guzik „stuknij, by odblokować”. Rozwiązanie z pewnością zapobiegnie wywołania przypadkowych, niechcianych akcji, ale konkurencja w moim odczuciu rozwiązała to lepiej.

W odtwarzaczu CDA na smartfony funkcja blokowania ekranu jest dostępna w postaci ikonki kłódki, tuż przy lewej górnej krawędzi wyświetlacza i aby ją wywołać, nie ma potrzeby zaglądania do ustawień filmu. 

Z funkcji możesz skorzystać i ty (jeśli masz Premium)

REKLAMA

Warto zaznaczyć, że funkcję można odblokować, wchodząc do ustawień profilu > Korzyści, jakie daje Premium > Wypróbuj nowe funkcje > Blokada Ekranu. Zapisanie się do funkcji w moim przypadku niestety nie gwarantuje dostępu do rozwiązania, ale dla innych użytkowników Androida i iOS to już może działać.

Blokada ekranu ma być testowana do 5 sierpnia. Nie wiemy jednak, czy po tym czasie trafi do każdego, kto opłaca abonament YouTube Premium, ale wydaje się, że to bardzo prawdopodobny scenariusz.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA