REKLAMA

Wkurzający element wyleci z paska zadań. Microsoft sprząta w Windowsie

Windows 11 od początku swojego istnienia miał wbudowaną aplikację Rozmowa, która jest domyślnie przypisana do paska zadań systemu. Jednak najwyraźniej z nikt jej nie korzysta, a Microsoft stwierdził, że czas ją usunąć. I to zrobił w testowej wersji systemu.

16.06.2023 03.22
reklamy windows 10 11
REKLAMA

Jedną z najbardziej wyróżniających nowości najnowszego system operacyjny giganta technologicznego z Redmond jest przeprojektowany pasek zadań. Ten zaraz po skonfigurowaniu jest wręcz wypchany rozwiązaniami Microsoftu - przypięty Edge, Microsoft Store, a także widżety. Do tego bazowo jest przypięta fioletowa ikonka z kamerą, którą… większość użytkowników po prostu ukrywa i o niej zapomina. Ta zostanie zastąpiona.

REKLAMA

Aplikacja Rozmowy (Chat) wylatuje z Windowsa 11. Zostanie zastąpiona przez Teams

Rozmowy (Chat), czy jak kto woli, ta domyślna fioletowa ikona z kamerą było próbą zintegrowania aplikacji Teamsów z Windowsem, jednak nie do końca. W praktyce ma zapewniać łatwy dostęp do połączeń i czatów z osobami korzystającymi z aplikacji Teams, ale w bardzo ograniczony sposób. 

Aplikacja Rozmowa w Windows 11 (źródło: Microsoft)

Jej interfejs może jest i prosty, ale przez większość użytkowników ta nie jest w ogóle wykorzystywana. I to jest największym problemem - aplikacja domyślnie zajmuje miejsce na pasku zadań (bo jest przypisywana automatycznie), a najczęściej po prostu kończy tak, że jest ukrywana i zapomina się o jej istnieniu. To chyba nikogo nie powinno dziwić, bo jeśli chcemy skorzystać z Microsoft Teams, to korzystamy z dedykowanej aplikacji.

Na szczęście aplikacja Rozmowa została usunięta w wersji 23481 Windows 11, która jest obecnie w kanale deweloperskim niejawnego programu testów systemu Windows. Ale to nie tak, że Microsoft daje za wygraną i pozostawił w jej miejsce puste pole - to nie byłoby w jego stylu. W zamian domyślnie przypisywana do paska będzie Microsoft Teams, lecz na szczęście, to tylko zwykły skrót, a nie integralna część paska zadań. Ikonę będzie można zatem łatwo usunąć klikając prawym przyciskiem myszy.

REKLAMA
W przyszłych wersjach systemu Windows 11 nie będziemy musieli ukrywać aplikacji Rozmowa

Ogarnięcie, że apka Rozmowa jest zupełnie bezużyteczna zajęło Microsoftowi niemal dwa lata, ale przynajmniej w przyszłych wersjach Windowsa 11 ta już nie będzie domyślnie nawiedzać paska zadań.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA