REKLAMA

Twój Windows 11 zaraz doczeka się aktualizacji. Oto 7 najciekawszych nowości

Od dziś przez najbliższe tygodnie Microsoft będzie stopniowo udostępniał aktualizację Moment 3 kolejnym użytkownikom. Wprowadza liczne drobiazgi, o które prosili użytkownicy.

24.05.2023 16.41
Co nowego w Windows 11?
REKLAMA

Przez najbliższe tygodnie Microsoft zacznie stopniowo udostępniać nowy zestaw usprawnień dla Windowsa 11. Nosi on nieoficjalną nazwę Moment 3 i powinien trafić do wszystkich użytkowników nie później, niż w drugi wtorek przyszłego miesiąca. Choć niektórzy otrzymać ją mogą nawet jeszcze dziś. Co nowego?

REKLAMA

Windows 11 22H2 Moment 3 - siedem najciekawszych nowości.

Windows 11 22H2 Moment 3: Ikona VPN (powiększona) na Pasku zadań

Użytkownicy korzystający z usług VPN będą teraz zawsze wiedzieli, czy te są aktywne. Ikona łączności sieciowej w Pasku zadań zacznie przybierać przy połączeniach VPN specjalną formę.

Windows 11 22H2 Moment 3: sekundy na Pasku zadań

Podobno o to prosiło bardzo wielu użytkowników. Pasek zadań będzie mógł wyświetlać sekundy w zegarku. Choć Microsoft ostrzega, że może to wpłynąć na czas pracy na akumulatorze komputera przenośnego. Wydaje się ono mocno na wyrost.

Windows, na życzenie, może dostosowywać jasność wyświetlacza do oglądanej treści - by zachować kompromis między jakością obrazu a oszczędzaniem energii. Do tej pory można było ten mechanizm włączyć lub wyłączyć. Po aktualizacji będzie też można ustawić go tak, by był aktywny wyłącznie na zasilaniu bateryjnym.

Pewna funkcja za to znika. Do tej pory można było uwzględniać karty otwarte w przeglądarce Edge jako aplikacje w menu przełączania się pomiędzy nimi. Dzięki temu za pomocą ALT-TAB lub innego sposobu można było szybko powrócić do otwartej aplikacji webowej. Wcześniej można było ustawić widoczność otwartych trzech, pięciu i wszystkich kart. Opcja Wszystkie zostanie zastąpiona opcją 20 kart. Podobno z uwagi na zbyt duże zużycie RAM przez tę funkcję.

Zmieni się też domyślne działanie przycisku PrtScr na klawiaturze. Do tej pory wciśnięcie tego przycisku skutkowało zapisaniem zrzutu ekranowego do folderu wyznaczonego do zrzutów oraz do Schowka. Po aktualizacji będzie on wywoływał aplikację Narzędzie Wycinanie. Można przywrócić stare ustawienie.

Pojawi się też obsługa urządzeń USB4 i wykorzystujących standard Bluetooth LE Audio (na przykład Samsung Galaxy Buds). Takich urządzeń jest, póki co, bardzo niewiele, ale to z pewnością się zmieni w przyszłości.

Windows 11 22H2 Moment 3: pełnoekranowy panel widżetów

Widżety będzie można ustawić tak, by były wyświetlane pełnoekranowo. Wymienione też zostanie menu wybierania nowych widżetów na nieco czytelniejsze.

REKLAMA

Windows 11 22H2 Moment 3 - jak pobrać najnowszą wersję Windowsa?

Aktualizacja Moment 3 dla użytkowników indywidualnych rozprowadzana będzie w trybie, który Microsoft określa mianem CFR (Controlled Feature Rollout). Oznacza to, że użytkownik właściwie nie ma wpływu na to kiedy opisane nowości pojawią się w jego systemie. Microsoft nie udostępnił też jeszcze plików ISO z nową wersją systemu w wersji produkcyjnej. Pozostaje cierpliwie czekać, aktualizacja zostanie zastosowana automatycznie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA