REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy tablet Xiaomi będzie gorszy niż poprzednik. Co tu się stało?

Najnowsze doniesienia sugerują, że może zbliżać się premiera nowego Redmi Pad 2. Druga generacja tabletu popularnego producenta jednak nie będzie lepsza niż pierwsza, co potwierdza nieoficjalna specyfikacja.

22.05.2023
17:12
Redmi Pad 2
REKLAMA

To oczywiste, że od nowych generacji sprzętu oczekujemy popraw (na różnych płaszczyznach) względem poprzednich. Na tym polega postęp, który możemy zauważyć w przypadku sztandarowych smartfonów - z roku na rok mamy więcej megapikseli, lepsze ekrany, szybsze procesory.

Nowy tablet Redmi jednak wcale nie musi pójść tą zasadą.

REKLAMA

Redmi Pad 2 będzie słabszy niż zwykły Redmi Pad. Wymiana na nowszy model minie się z sensem

Na swojej tablicy Twittera, Kacper Skrzypek (który ma na koncie wiele trafnych przecieków) postanowił podzielić się specyfikacją nadchodzącego tabletu Redmi Pad 2. Urządzenie jest o tyle ciekawe, o ile zaoferuje słabszą specyfikację niż dostępny w Polsce Redmi Pad obecnej generacji.

REKLAMA

Sercem nadchodzącego sprzętu będzie Snapdragon 680, czyli 6-nm układ, który zadebiutował ok. półtora roku temu, wraz z popularnym Snapdragonem 778G. Nie jest to najsłabszy procesor na rynku, lecz sęk w tym, że obecny Redmi Pad ma do dyspozycji znacznie mocniejszy układ MediaTek Helio G99 - wystarczy sprawdzić test AnTuTu, w którym G99 uzyskuje ok. 360 tysięcy punktów, a Snapdragon 680 - ok. 260 tysięcy.

Jednak to nie koniec uszczupleń dla nowej generacji - urządzenie zyska 5-Mpix kamerkę przednią, a w poprzedniku mieliśmy do dyspozycji 8-Mpix moduł. Z dodatkowych informacji warto zaznaczyć, że ekran w Redmi Pad 2 będzie miał standardowe proporcje 16:10 (a nie jak 5:3, jak w poprzedniku), zaoferuje przekątną 10,95 cala, rozdzielczość 1200 × 1920 pikseli oraz odświeżanie na poziomie 90 Hz.

Ekran co prawda oferuje tu nieznacznie mniejszą rozdzielczość (Redmi Pad ma 2000 × 1200), lecz trochę zwiększono przekątną panelu o 0,3 cala, a więc tutaj nie ma tak naprawdę większego regresu. Niemniej jednak ważnym aspektem w Redmi Pad 2 będzie jego cena, bo „Jedynka” kosztuje obecnie 1399 zł, zatem jeśli Pad 2 zostanie wyceniony na wyższą kwotę, obecna generacja będzie znacznie bardziej opłacalna.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA