REKLAMA

Tak wygląda Samsung A24. Wyciekły nowe informacje

Samsung miał w tym roku już trzy duże premiery: S23, A54 i A34. Choć już od marca wiemy, że rodzina ma się powiększyć o kolejny model, to dziś do sieci trafiły rendery przedstawiające wszystkie walory wizualne smartfona oraz kolejne informacje dotyczące specyfikacji. W tym ogromny zawód dotyczący oprogramowania.

18.04.2023 17.21
Tak wygląda Samsung A24. Wyciekły nowe informacje
REKLAMA

O wycieknięciu do sieci informacji o nowym smartfonie koreańskiego producenta - przeznaczonym na najniższą półkę Samsung Galaxy A24 pisaliśmy w marcu. Miesiąc temu izraelski serwis Gadgety zaprezentował nam pierwsze zdjęcia i informacje dotyczące urządzenia będącego następcą całkiem popularnego modelu A23.

REKLAMA

Teraz kolejne informacje i rendery ujawnił niemiecki serwis WinFuture, który już wcześniej podał sprawdzone, przedpremierowe informacje, w tym m.in. te dotyczące Galaxy S23.

Galaxy A24 na nowych renderach. Trzy nowe kolory i garść informacji

Samsung Galaxy A24 został wyposażony w 6,5 calowy wyświetlać Super AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Patrząc na udostępnione przez WinFuture rendery frontu urządzenia, do złudzenia przypomina on inny model tego samego producenta: Samsung Galaxy A34, a to za sprawą wycięcia na przednią, 13 megapikselową kamerę w kształcie łezki oraz relatywnie szerokie ramki wyświetlacza, charakterystyczne dla niedrogich urządzeń Samsunga.

Tył estetyką również nawiązuje do innych modeli Koreańczyków, pozbywając się wyspy na aparaty i zostawiając smukłe plecki, na których znajdziemy trzy aparaty. Główny aparat ma 50 megapikseli, a towarzyszą mu ultraszeroki aparat o rozdzielczości 5 megapikseli i zwykły czujnik makro 2 MP.

Na zdjęciach opublikowanych przez WinFuture widać modele w trzech kolorach: klasycznej czerni, barwie seledynowej oraz perłowym tyle z szarymi wykończeniami.

Przód i tył seledynowego wariantu / Źródło: winfuture.de
Tył czarnego wariantu / Źródło: winfuture.de
Tył perłowego wariantu / Źródło: winfuture.de
Prawy bok wszystkich trzech modeli / Źródło: winfuture.de

Z kolei we wnętrzu urządzenia - zgodnie z poprzednimi przeciekami - znajdziemy ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio G99. Przeciek mówi o tylko jednym wariancie pamięci: 128 GB wewnętrznej z 4 GB RAM. Smartfon ma posiadać gniazdo na dwie karty SIM oraz możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej za pomocą kart microSD. Galaxy A24 zostanie wyposażony w standardowe już gniazdo USB-C, a całość będzie zasilać akumulator o pojemności 5000 mAh.

REKLAMA

Co ciekawe, pomimo że Android 13 jest obecny na rynku już od 8 miesięcy, według przecieków A24 ma zostać wydany z Androidem 12 na pokładzie.

Co do ceny i dostępności, tutaj jest już mniej pewnych informacji. Według źródeł Galaxy A24 zadebiutuje na bliskim wschodzie w cenie około 200 euro (ok. 900 złotych). Nie podano jednak żadnych informacji odnośnie tego kiedy miałoby się to stać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA