REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Peridot oficjalnie wydany. Nowa gra od twórców Pokemon GO już do pobrania

Po ponad roku oczekiwania wreszcie doczekaliśmy się nowej gry od Niantic, twórców Pokemon GO. Peridot to oryginalne podejście twórców do nie tylko codziennej troski nad wirtualnym zwierzakiem (czy mamy na sali fanów Tamagotchi?), ale także do krzyżowania i genetyki stworków. Jak wyszło? Przekonaj się sam, bo gra jest już do pobrania.

09.05.2023
9:53
peridot niantic pokemon go klon gra ar gps geolokalizacja 0
REKLAMA

Niantic od czasu premiery Pokemon GO stało się prawdziwym gigantem w kategorii gier mobilnych rozszerzonej rzeczywistości. Oprócz dobrze nam znanych kieszonkowych stworków na koncie firmy znajdziemy też Harry Potter: Wizards Unite, Pikmin Bloom czy Monster Hunter Now. Teraz do gromady gier spod skrzydeł Niantic wkracza kolejny tytuł.

Mowa tu konkretnie o zapowiedzianej rok temu grze Peridot, która - w przeciwieństwie do pozostałych gier studia - nie czerpie inspiracji z innych dzieł kultury, a jest próbą stworzenia całkowicie oryginalnego uniwersum.

Czy się udało? Możesz przekonać się sam, gdyż Niantic właśnie ogłosiło oficjalną premierę gry. Pobrać ją można ze sklepu Google Play i App Store. Gra jest darmowa z opcjonalnymi mikropłatnościami.

REKLAMA

Niantic oficjalnie wydaje Peridot. Co znajdziesz w grze?

W dużym skrócie rozgrywkę Peridot można porównać do współczesnego podejścia do Tamagotchi, w którym opiekujesz się wirtualnym stworkiem, obserwujesz jak rośnie i to od twojego zaangażowania w grę zależy dobrostan Peridota (lub w skrócie - Dota, jak nazywają stworki twórcy gry). A to wszystko w świecie rozszerzonej rzeczywistości, znanej z innych gier Niantic.

W Peridot, każde stworzenie jest całkowicie unikalne, co oznacza, że towarzysz, którego otrzymasz, gdy zaczniesz grać po raz pierwszy, nie będzie podobny do żadnego innego Dota na świecie. Podczas gry będziesz pielęgnować głęboką więź z tymi cyfrowymi zwierzakami, zupełnie tak jak z prawdziwymi. Możesz je głaskać, aportować, karmić, uczyć sztuczek, odkrywać, ubierać i robić im urocze zdjęcia oraz nagrywać filmy.

- opisuje grę Niantic
REKLAMA

Co ciekawe, gra posiada także swego rodzaju system hodowli i genetyki. Dzięki systemowi "Perigenetyki" każdy Dot ma własne, całkowicie unikalne DNA, a gracze mogą krzyżować Peridoty, by otrzymać nowe, całkowicie unikalne stworki.

Jak mówi Niantic, "ilość możliwych kombinacji przekracza ilość gwiazd w kosmosie oraz liczbę ziaren piasku na wszystkich plażach Ziemi".

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA