REKLAMA

Masz w domu stary tablet? Ten projekt ma przywrócić go do życia

Pewnie niejedna osoba słyszała o ratowaniu bukietów ślubnych przed wyrzuceniem poprzez oprawianie ich w ramkę. Ale czy ktokolwiek słyszał o oprawianiu tabletów w ramkę? Pewien projekt z Kickstartera właśnie popularyzuje ten niecodzienny pomysł, który zachwycił społeczność platformy. W zaledwie 10 dni użytkownicy wsparli twórców iFramix kwotą ponad 300 tysięcy złoych.

12.05.2023 18.47
Masz w domu stary tablet? Ten projekt ma przywrócić go do życia
REKLAMA

Każdy posiada w domu jakąś starą elektronikę - najczęściej są to wymieniane co 2 lub 4 lata smartfony, ale w niejednym domostwie znajdziemy też stare telefony komórkowe, laptopy, odtwarzacze czy tablety. Co z nimi zrobić? Opcji jest przynajmniej kilka: sprzedać, dać im drugie życie, oddać komuś, kto nie potrzebuje najnowszych rozwiązań, lecz "absolutnego minimum". Najnowsza kampania na Kickstarterze prezentuje kolejną: zamianę starej elektroniki - a konkretnie tabletów - w... ramki na zdjęcia.

REKLAMA

2 maja na popularnej platformie crowdfundingowej wystartowała kampania mająca na celu zebrać środki na produkcję iFramix, ramki, w którą można oprawić stare iPady. Dosłownie stare, bo produkt kompatybilny jest tylko z najstarszymi tabletami Apple.

iFramix zamieni twojego iPada w ramkę na zdjęcia. Albo przynajmniej w parę dziwnych oczu

iFramix został stworzony przez grupę entuzjastów elektroniki z Hong Kongu, którzy chcieli oszczędzić środowisku kolejnych elektrośmieci, a właścicielom starych iPadów zajmowanego miejsca w szufladach. Na iFramix składa się nie tylko fizyczna ramka, ale także specjalna aplikacja zaprojektowana z myślą o nie wspieranych już wersjach systemu iOS.

Dzięki aplikacji iFramix możliwe jest sterowanie iPadem za pomocy telefonu i przełączenie go w jeden z kilku trybów: ramki na zdjęcia, zegara, wyświetlacza pogody, centrum sterowania muzyką czy... oczu, które podążają za poruszającymi się osobami lub obiektami. Aplikacja pozwala także na zastosowanie iPada jako kamery obserwującej wnętrze pomieszczenia czy ustawienie czasu zdalnego uśpienia i wybudzenia tabletu.

Z kolei oprawa to najzwyklejsza, wykonana z drewna ramka. Zawiera w sobie odpowiednio dużo miejsca, by pomieścić jeden ze wspieranych przez iFramix modeli: iPada 1, 2, 3, 4, 5 i 6 generacji, iPada Air 1 i 2 generacji, iPada Pro 1 generacji oraz iPada Mini 1, 2, 3 i 4 generacji.

Oczywiście iPad jest urządzeniem elektronicznym, tak więc bez prądu stanowi ramkę na maksymalnie kilka godzin. Twórcy iFramix zadbali także o to, wbudowując w ramkę autorski moduł iCharguard, który odpowiada za ładowanie tabletu. Ramki z iPadem nie trzeba ściągać z półki lub ze ściany, gdyż stale podłączony do prądu iCharguard automatycznie włącza ładowanie, gdy poziom naładowania iPada spadnie do 25 procent i automatycznie wyłącza ładowanie gdy akumulator pokaże 80 procent naładowania.

REKLAMA

Kampania iFramix na Kickstarterze w mniej niż 24 godziny od startu zebrała 700 procent kwoty wymaganej do startu produkcji. W 10 dni od startu kampanii jest to już 305 tysięcy złotych, czyli... 7300 procent wymaganej kwoty. A do końca kampanii pozostało jeszcze 50 dni.

Każda osoba zainteresowana iFramixem może nabyć swoją kopię iFramix za 299 dolarów hongkońskich (około 159 złotych). Wysyłka pojedynczej ramki to koszt 68 dolarów hongkońskich (około 36 złotych). Spodziewana data dostawy to sierpień bieżącego roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA