REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

ChatGPT już dostępny na iOS w Polsce! Tak działa chatbot w twoim telefonie

Kiedy we wtorek Sam Altman ogłaszał, że ChatGPT na iPhone'y trafi do Polski "niedługo", nie spodziewaliśmy się że ma na myśli... trzy dni. Aplikacja ChatGPT na iOS została udostępniona po cichu w App Store. Sprawdziliśmy, jak się prezentuje i kiedy możemy spodziewać się wersji na Androida.

26.05.2023
11:00
ChatGPT już dostępny na iOS w Polsce! Tak działa chatbot w twoim telefonie
REKLAMA

Zeszłotygodniowe wprowadzenie aplikacji ChatGPT do sklepu App Store było jednocześnie wielkim zachwytem i wielkim rozczarowaniem. Zachwytem, bo wreszcie nie musimy posiłkować się przeglądarkową wersją, a według opinii Piotra Grabca aplikacja jest naprawdę świetna. Rozczarowaniem, bo dostępna tylko na smartfony Apple i była dostępna tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Aczkolwiek była to słowo klucz, bo OpenAI właśnie dzisiaj po cichu wprowadziło aplikację do polskiego App Store.

REKLAMA

ChatGPT na iOS w Polsce. Sprawdzamy, jak prezentuje się aplikacja z popularnym chatbotem

24 maja OpenAI ogłosiło na swoim serwerze Discord rozszerzenie dostępności aplikacji ChatGPT o kolejne 11 krajów, wśród których nie znalazła się Polska. Jak się okazuje, podczas spotkania w Warszawie Sam Altman nie był gołosłowny i rzeczywiście aplikacja szybko trafiła w ręce Polaków, bo udało nam się znaleźć ją w sklepie App Store. Póki co OpenAI nie ogłosiło oficjalnie rozszerzenia dystrybucji o kolejne kraje.

Choć aplikacja dostępna jest w polskim App Store - bez potrzeby użycia amerykańskiego Apple ID, to interfejs jest w języku angielskim. Mimo to sztuczna inteligencja, z którą rozmawiamy na czacie to ten sam dobrze znany nam z przeglądarki ChatGPT, który rozumie język polski.

Albo GPT-4, bowiem do aplikacji logujemy się poprzez konto OpenAI, a subskrypcję ChatGPT Plus możemy wykupić z poziomu iPhone.

Ponadto w aplikacji nie zabrakło rozpoznawania mowy, dzięki czemu z ChatGPT na iPhone można dosłownie porozmawiać.

Wśród funkcji aplikacji jest także możliwości podglądu konwersacji, która jest synchronizowana z historią z konta OpenAI.

REKLAMA

Kiedy wersja na Androida?

OpenAI dotychczas nie wypowiedziało się kiedy dokładnie możemy spodziewać się wersji na Androida. Zgodnie z informacją prasową z zeszłego tygodnia, firma już nad nią pracuje. Biorąc pod uwagę dotychczasowe tempo oddawania przez OpenAI nowych funkcji i usług, Androidowej wersji aplikacji możemy się spodziewać w ciągu miesiąca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA