REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Apple wyłącza swoją starą usługę. Pozwalała obchodzić limity Zdjęć w iCloud

Już za kilka tygodni przestanie działać usługa Mój strumień zdjęć od Apple’a. Funkcjonowała przez ponad dekadę. Co w zamian?

27.05.2023
11:20
apple awaria nie dziala icloud app store apple store
REKLAMA

Mój strumień zdjęć od Apple’a zostanie wyłączony 26 lipca. Usługa została po raz pierwszy zaprezentowana na konferencji WWDC 2011. Potrafi automatycznie wysłać do 1000 ostatnio przeglądanych zdjęć z iPhone’a i iPada do chmury. Te są przechowywane w niej do 30 dni i są automatycznie pobierane na wszystkie urządzenia zalogowane na to samo Apple ID, w pełni synchronizując tę bibliotekę.

REKLAMA

Apple Mój strumień zdjęć przestanie działać.

To samo i znacznie więcej oferuje nowsza usługa Apple, a więc Zdjęcia z iCloud. Dlaczego więc ktoś w ogóle chciałby korzystać z Mojego strumienia zdjęć? Jest jeden argument: usługa nie jest doliczana do przestrzeni danych wykupionej przez użytkownika. Zdjęcia w strumieniu nie zmniejszają liczby dostępnych gigabajtów.

Choć usługa zostanie wyłączona 26 lipca, przestanie przyjmować nowe fotografie do strumienia już 26 czerwca. Użytkownicy będą więc mieli miesiąc na zachowanie tych zdjęć w innym miejscu, takim jak Zdjęcia iCloud lub pamięć offline ich urządzeń.

REKLAMA

Jak zarchiwizować zdjęcia z Mojego strumienia zdjęć na urządzeniach iPhone lub iPad?

Należy otworzyć aplikację Zdjęcia i wybrać pozycję Albumy. Następnie wybrać kolejno opcje Mój strumień zdjęć i Wybierz. Następnie należy zaznaczyć zdjęcia do zachowania, a następnie wybrać Udostępnij  > Zachowaj obrazek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA