REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Gigaset GX6. Niemcy stworzyli wyjątkowego pancernego smartfona. Ma 5G i wyjmowany akumulator

Pewną piętą achillesową pięknych współczesnych smartfonów jest ich podatność na uszkodzenia. Z kolei te wytrzymałe zazwyczaj są brzydkie. Tymczasem Gigaset zaprezentował właśnie model GX6, który łączy ładne wykonanie z wysoką odpornością na uszkodzenia.

05.12.2022
18:03
Gigaset GX6
REKLAMA

Gigaset GX6 to smartfon wyposażony w rozwiązanie, które już praktycznie zniknęło z rynku - wymienny akumulator. Jego pojemność to bardzo przyzwoite 5000 mAh. Naładujemy go przewodowo z mocą do 30 W oraz bezprzewodowo z mocą do 15 W. Naładowanie od 0 do 90 proc. ma zająć około godziny. Drugim równie rzadko spotykanym rozwiązaniem jest złącze jack 3,5 mm. Trzecie to oczko do zaczepienia paska na nadgarstek, który znajduje się w zestawie z telefonem.

REKLAMA
 class="wp-image-3040026"

Wyświetlacz ma przekątną 6,6 cala, wyświetla treści w rozdzielczości Full HD+ oraz obsługuje częstotliwość odświeżania 120 Hz. Ekran obsłużymy w rękawiczkach, a także mokrymi dłońmi. Maksymalna jasność to 550 nitów.

Sercem smartfona jest układ MediaTek Dimensity 900 sprzężony z 6 GB RAM i 128 GB pamięci na dane. Smartfon obsługuje łączność 5G.

 class="wp-image-3040020"

Telefon obsługuje dwie karty sim oraz kartę pamięci. Czytnik linii papilarnych ukryto w przycisku włączania. Na boku urządzenia znajduje się przycisk, który użytkownik może sam zaprogramować, np. może nim wywoływać określoną aplikację.

 class="wp-image-3040035"

Na plecach urządzenia znajdziemy aparat szerokokątny o rozdzielczości 50 Mpix (f/1.88). Na uwagę zasługuje obecność optycznej stabilizacji obrazu. Towarzyszy mu aparat makro o rozdzielczości 2 Mpix. Z przodu znajduje aparat o 16 Mpix. rozdzielczości (f/2.0).

Gigaset GX6 pozycjonowany jest jako smartfon outdoorowy prosto z Niemiec

Powstaje w niemieckiej fabryce w Bocholt, a jak wiemy z przekazów medialnych i reklam - coś co wyprodukowano w Niemczech kojarzone jest z solidnością i wysoką jakością. W założeniu ma się sprawdzić podczas bardziej wymagających zawodów, podczas uprawiania hobby w terenie, ale dzięki normalnemu wyglądowi nie będzie wstyd go wyciągnąć na biznesowym spotkaniu.

 class="wp-image-3040047"
REKLAMA

Smartfon spełnia normę MIL-STD-810H oraz IP68. Tłumacząc na ludzki: GX6 odporny jest na upadki, silne wibracje, wilgoć i kurz. Producent podkreśla, że smartfon można myć wodą, mydłem, alkoholem, a nawet środkami dezynfekującymi i nic mu się nie stanie. Waga to 278 g.

Jeżeli chodzi o wsparcie - producent zapewnia aktualizację do Androida 14, gdy ten się pojawi oraz 5 lat aktualizacji zabezpieczeń. Cena urządzenie to 2999 zł. Można go będzie kupić w dwóch wariantach kolorystycznych: tytanowa szarość oraz tytanowa czerń, przy czym ta druga wejdzie do sprzedaży nieco później.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA