REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Garmin pokazał 5 nowych zegarków. Najtańszy kosztuje prawie 10 000 zł

Większość ludzi kojarzy zegarki marki Garmin przede wszystkim z ich profesjonalnej serii Fenix, Forerunnerów lub może imponującego Epixa. Tymczasem na jeszcze wyższej półce znajduje się seria Garmin MARQ – najbardziej prestiżowe, najlepiej wyposażone i wyjątkowe zegarki, które właśnie doczekały się nowego wcielenia, lepszego niż kiedykolwiek.

11.10.2022
16:18
Garmin pokazał 5 nowych zegarków. Najtańszy kosztuje prawie 10 000 zł
REKLAMA

Seria Garmin MARQ obejmuje pięć zegarków. Każdy z nich o nieco innym charakterze, nieco innej funkcjonalności i przeznaczeniu:

REKLAMA
  • Garmin MARQ Athlete dla sportowców
  • Garmin MARQ Adventurer dla miłośników wędrówek
  • Garmin MARQ Golfer dla golfistów
  • Garmin MARQ Captain dla miłośników sportów wodnych
  • Garmin MARQ Aviator dla pasjonatów awiacji

Ceny tych zegarków zaczynają się od 1950 euro, a kończą na 2550 euro, czyli sięgają grubo ponad 10 tys. zł. To nie są tanie smartwatche i kosztują też znacznie więcej od modeli z serii Epix czy Fenix. Co oferują w zamian?

Seria Garmin MARQ to bezwzględnie najlepiej wykonane smartwatche na rynku.

Każdy z luksusowych Garminów wykonany jest z materiałów najwyższej klasy, takich jak koperta z tytanu grade-5 (pięciokrotnie mocniejszy od większości rodzajów stali), ceramiczny bezel oraz szafirowe szkło, które w każdym modelu pokrywa 46-milimetrowy, dotykowy wyświetlacz AMOLED. To właśnie ów wyświetlacz jest bodajże największą zmianą względem poprzedniej generacji MARQ, które były wyposażone w ekran MIP – czytelny w słońcu, ale niezbyt ostry i niezbyt piękny.

Garmin MARQ 2 Aviator class="wp-image-2493288"
Garmin MARQ 2 Aviator

Sporą nowością, nie tylko w skali serii Garmin MARQ, ale całego portfolio zegarków Garmina z najwyższej półki, jest magnetyczna ładowarka. Dotąd zegarki z serii Fenix/Epix/Forerunner były ładowane ładowarką z własnościową końcówką, którą trzeba było wetknąć w obudowę zegarka. Nowa seria MARQ gen. 2 po raz pierwszy oferuje magnetyczną ładowarkę, kompatybilną z każdym modelem w serii. Czas ładowania zegarka wynosi godzinę, zaś jego czas pracy – nawet 16 dni.

Garmin MARQ 2 Captain class="wp-image-2493291"
Garmin MARQ 2 Captain

Zegarki MARQ gen. 2 niebawem otrzymają też zupełnie nową funkcję asystenta jet-lagu, która podpowiada optymalną ekspozycję na światło, harmonogram snu i ćwiczeń, bazując na dostarczanych informacjach o strefach czasowych i danych biometrycznych.

Garmin MARQ 2 Athlete class="wp-image-2493285"
Garmin MARQ 2 Athlete

Oczywiście każdy z zegarków MARQ ma też unikalne funkcje, zależne od jego przeznaczenia. MARQ Golfer oferuje np. najlepszy zestaw funkcji golfowych spośród wszystkich zegarków Garmin.

Garmin MARQ 2 Golfer class="wp-image-2493294"
Garmin MARQ 2 Golfer

MARQ Captain ułatwia orientację na wodzie i pozwala na obsługę autopilota z poziomu nadgarstka, jak również wprowadza profile dla sportów wodnych. MARQ Aviator wyposażony jest w funkcję alertów lotniczych, lotniczą prognozę pogody i dane z radaru.

Garmin MARQ 2 Adventurer class="wp-image-2493282"
Garmin MARQ 2 Adventurer
REKLAMA

Garmin MARQ nie jest dla każdego. I bardzo dobrze.

Zdecydowana większość użytkowników, nawet tych wymagających, będzie zadowolona z możliwości, jakie daje im seria Fenix, Epix czy Forerunner. Tym bardziej, że znakomita większość funkcji pokrywa się z tym, co oferuje seria MARQ. Zegarki Garmin MARQ są jednak dla tych, którzy oczekują czegoś więcej. Dla tych, którzy prócz funkcjonalności poszukują też unikalnej estetyki i niezwykłej wytrzymałości. I bardzo dobrze, że w homogenicznym świecie przepełnionym podobnymi do siebie sprzętami Garmin ma jeszcze odwagę, by oferować produkty takiego kalibru, których zadaniem nie jest trafić do jak największej liczby użytkowników, lecz trafić do właściwego grona użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA