1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto Roidmi EVA - odkurzacz, który wszystko robi sam. Sprząta, opróżnia pojemnik i czyści mopa

Lokowanie produktu: MINGKEMING Media

Na rynku właśnie pojawił się odkurzacz automatyczny Roidmi Eva, który w pełni zasługuje na miano robota. Potrafi on odkurzać, myć podłogę, samodzielnie opróżnić pojemnik na kurz i wreszcie wyczyścić mopa.

08.09.2022
8:56
Rodimi Eve

Ewolucja robotów sprzątających przebiega w coraz ciekawszym kierunku. Na początku takie urządzenia tylko odkurzały, później nauczyły się opróżniać swoje pojemniki na kurz, następnie zaczęły również mopować podłogę, a obecnie potrafią już odkurzać, myć, opróżniać i czyścić mopa. Taki jest właśnie robot sprzątający Roidmi Eva.

Roidmi EVA - robot, który wszystko robi sam.

Roidmi EVA to robot sprzątający, który nie tylko odkurza i myje podłogę, ale także opróżnia się samodzielnie z kurzu i myje własnego mopa. Cel producenta był prosty: uwolnić klienta od czynności serwisowych, które choć zajmują mniej czasu niż samo sprzątanie, to należą do mało przyjemnych obowiązków. 

Rodimi Eva class="wp-image-2374662"
Roidmi Eva

Rzecz jasna nie da się zautomatyzować wszystkiego, ale sam fakt, że będziemy opróżniać urządzenie raz na 60 dni, a nie kilka razy w tygodniu, to przyjemna alternatywa. Gdy dodamy do tego samooczyszczenie mopa i automatyzację pracy urządzenia z poziomu aplikacji - śmiało możemy powiedzieć, że mieszkanie sprząta się samo.

Stacja bazowa Roidmi Eva, która wygląda dość okazale, podzielona została na kilka obszarów. Po podniesieniu pokrywy zobaczymy zbiornik na 4-litrowy zbiornik na wodę czystą, 3-litrowy worek nylonowy na kurz i 4-litrowy pojemnik na wodę brudną. Producent zmieścił w stacji bazowej wszystkie elementy potrzebne do zautomatyzowania - by tak rzec - sprzątania po sprzątaniu.

 class="wp-image-2374674"

Robot samodzielnie czyści się w kilku scenariuszach. Po pierwsze, po zakończeniu sprzątania, po drugie po powrocie do stacji w celu ładowania i wreszcie co 6, 10 lub 12 minut - w zależności od naszych preferencji. Częstotliwość mycia mopów wybieramy z poziomu aplikacji. Sam proces trwa około 60 sekund. Odkurzacz pobiera czystą wodę z właściwego zbiornika, nasadki mopujące są płukane, a brudna woda jest zasysana do zbiornika na brudną wodę.

Żeby zapobiec powstawaniu grzybów, pleśni i brzydkich zapachów po zakończeniu czyszczenia mopy są suszone.

 class="wp-image-2374665"

Z kolei opróżnienie pojemnika na kurz w Roidmi Eva trwa około 20 sekund. Brud jest zasysany do worka w stacji dokującej. Jest on szczelny, dlatego nie będziemy mieć kontaktu z kurzem. Jego 3-litrowa pojemność sprawia, że będzie zbierał odpadki przez 2 miesiące.

Na wyświetlaczu stacji dokującej znajdziemy szereg potrzebnych informacji: o stopniu naładowania akumulatora, zapełnieniu pojemnika na kurz, przepełnieniu pojemnika na ścieki czy konieczności opróżnienia pojemnika z czystą wodę.

Roidmi Eva - jak sprząta robot?

Odkurzanie odbywa się dzięki tandemowi szczotki głównej z włosia i gumy oraz trójramiennej szczotki bocznej. Bezszczotkowy silnik urządzenia generuje maksymalną siłę ssącą 3200 Pa. 

Za mycie podłogi w Roidmi Eva odpowiadają dwa pady mopujące obracające się z prędkością 180 obrotów na minutę. Mopy dociskane są do podłogi, co ma zapewnić efekt podobny do ręcznego mycia podłogi. 

Odkurzacz może pracować w 3 trybach: tylko odkurzania, tylko mopowania i wykonując obie czynności jednocześnie. 

Roidmi Eva oferuje standardowe dla tego typu urządzeń funkcje tworzenia harmonogramu sprzątania, możliwość konfigurowania stref, nazywania pomieszczeń, wyłączania obszarów ze sprzątania. W aplikacji można personalizować częstotliwość mycia padów mopujących, suszenia, podejrzeć stan zbiornika czystej i brudnej wody oraz worka na kurz.

 class="wp-image-2374668"

Nawigacja po domu odbywa się za pośrednictwem czujnika laserowego. Czujniki podczerwieni pozwalają na skuteczne omijanie przeszkód. Robot zwalnia przed przeszkodami, co zapobiega uszkodzeniu mebli. Urządzenie pokona również 2-centymetrowy próg i uniknie upadku ze schodów, a także zaklinowania się pod meblami.

Roidmi Eva - czy warto kupić?

Odkurzacz Roidmi Eva ma wiele mocnych stron. Po pierwsze skutecznie sprząta i mopuje mieszkanie. Mamy tu do czynienia z padami wirującymi dociśniętymi do podłogi, dlatego mycie będzie znacznie bardziej skuteczne niż w przypadku nieruchomych padów w innych urządzeniach. Siła ssąca urządzenia zapewnia dokładne oczyszczenie podłogi z kurzu, sierści, błota czy mniejszych lub większych zanieczyszczeń stałych (takich jak choćby mąka czy cukier).

Największym wyróżnikiem robota Roidmi Eva jest fakt, że praktycznie automatyzuje on większość czynności związanych z obsługą odkurzacza. Oprócz sprzątania urządzenie samodzielnie opróżni pojemnik na kurz i zapewni czystość padów mopujących. Do tej pory tego typu sprzęt potrafił robić tylko jedną z tych rzeczy jednocześnie – stacja dokująca oferowała mechanizm opróżniania pojemnika na kurz lub mycia mopa.

Akumulator urządzenia ma pojemność 5200 mAh i pozwala według producenta na wysprzątanie 250 metrów kwadratowych. Oczywiście robot samodzielnie powróci do stacji dokującej, gdy poziom naładowania spadnie do 15 proc. i wznowi pracę w miejscu, gdzie skończył, gdy naładuje się do 80 proc.

Odkurzacz Roidmi Eva kosztuje 3699 zł, a jego cenę uzasadniają jego możliwości. Do 24 września trwa promocja. Po podaniu kodu ROIDMI-EVA cena zostaje obniżona do 3199 zł.

 class="wp-image-2387814"

Lokowanie produktu: MINGKEMING Media
Najnowsze
Zobacz komentarze