REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Asus ROG Phone 6D to ostateczny smartfon dla graczy. Jest też edycja specjalna dla fanów Batmana

Asus nie przestaje zaskakiwać. Wydawałoby się, że ROG Phone 6 jest tak niszowym urządzeniem, że nie ma potrzeby tworzenia kilku odmian i tak wyjątkowym, że sam w sobie jest edycją specjalną. Tymczasem firma właśnie pokazała model Asus ROG Phone 6D i specjalną edycję ROG Phone 6 Batman Edition.

19.09.2022
16:48
Asus ROG Phone 6D to ostateczny smartfon dla graczy
REKLAMA

Jeśli chodzi o telefony, które się nie składają, Asus ROG Phone 6 definitywnie mieści się w TOP 3 najlepszych smartfonów tego roku, a jeśli chodzi o wyjątkowość, zasługuje na złoty medal. Nie jest to smartfon idealny. Nie jest to urządzenie dla każdego. Ale są rzeczy, które robi nieprawdopodobnie dobrze.

REKLAMA

Wydawało się, że ROG Phone 6 Pro już sam w sobie był najlepszym na świecie smartfonem dla graczy, a tymczasem Asus mówi „hej, czekajcie, mamy coś jeszcze lepszego” i prezentuje światu kolejną odsłonę swojego gamingowego flagowca.

Asus ROG Phone 6D – co nowego?

Czym różni się ROG Phone 6D od ROG Phone’a 6? Na pierwszy rzut oka: kolorem. Zamiast przełamanej akcentami bieli mamy tu matowo szarą obudowę, wyglądającą jeszcze lepiej od poprzedniego wariantu. Druga różnica tkwi zaś we wnętrzu, gdzie zamiast topowego Snapdragona 8+ gen. 1 znajdziemy procesor MediaTek Dimensity 9000+ 5G. Wieść niesie, że zapewnia on jeszcze wyższą wydajność od wersji z procesorem Qualcomma, jednak to będziemy musieli potwierdzić w testach. Procesor jest wspierany przez 12 lub 16 GB RAM-u i 256 lub 512 GB miejsca na dane.

 class="wp-image-2446500"

Poza tym różnic nie stwierdzono – to dokładnie ten sam telefon, co poprzedzająca go biała wersja. Tyle tylko, że będzie od niej odrobinę tańszy, bo podczas gdy ROG Phone 6 kosztuje w Polsce od 4999 zł, tak ROG Phone 6D będzie kosztował od 4699 zł.

Kilka różnic zaszło jednak w modelu ROG Phone 6D Ultimate, który w standardzie wyposażony jest w 16 GB RAM-u i 512 GB pamięci masowej, jednak różni się od innych wersji specjalnymi „drzwiami”, które Asus nazywa AeroActive Portal. Służą one temu, by po podłączeniu dołączonego do zestawu wentylatora AeroActive Cooler 6 doprowadzać do układu chłodzenia jeszcze więcej zimnego powietrza, co powinno się przełożyć na wydajność termiczną o 20 proc. wyższą niż w pozostałych modelach.

ASUS ROG Phone 6D Ultimate class="wp-image-2446506"
ASUS ROG Phone 6D Ultimate

Ile będzie kosztować ten przyrost wydajności? Niestety – krocie. Asus ROG Phone 6D Ultimate będzie kosztował aż 6899 zł, czyli o 500 zł więcej niż Asus ROG Phone 6 Pro. Jeśli o mnie chodzi, zdecydowanie radziłbym przeznaczyć mniejszą kwotę pieniędzy na trzeci z zaprezentowanych dziś modeli.

ASUS ROG Phone 6D Ultimate class="wp-image-2446503"
ASUS ROG Phone 6D Ultimate

Nananananan Batman! Nadciąga Asus ROG Phone 6 Batman Edition.

Asus we współpracy z Warner Bros. oraz DC stworzył wyjątkową, limitowaną edycję telefonu w barwach człowieka-nietoperza. Czym różni się od ROG Phone’a 6, którego przecież możemy kupić w czarnej wersji wykończenia? Przede wszystkim zestawem sprzedażowym, w którym znajdziemy nie tylko telefon, ale też tematyczne etui oraz… mini-projektor emitujący Bat-sygnał. A wszystko to w unikalnym, twardym etui.

Oczywiście telefon różni się też jeszcze ciemniejszą i jeszcze bardziej unikatową obudową od standardowego ROG Phone’a 6, a ponadto ma na pokładzie oprogramowanie z tematycznymi akcentami, takimi jak tapety, animacje, ikony czy sygnały dźwiękowe. Osobiście mam nadzieję, że fabrycznie ustawionym dzwonkiem jest kultowe „nanananana Batman!”, bo inaczej co to za edycja specjalna?

ASUS ROG Phone 6 Batman Edition class="wp-image-2446497"
ASUS ROG Phone 6 Batman Edition
REKLAMA

Asus ROG Phone 6 Batman Edition będzie kosztował w Polsce od 5899 zł i można będzie go kupić w dwóch wersjach – zarówno z procesorem Qualcomma, jak i procesorem MediaTek Dimensity 9000+.

Każdy z zaprezentowanych dziś telefonów prezentuje się spektakularnie i jeśli tylko jesteśmy gotowi pogodzić się z dość przeciętnym aparatem, to zdecydowanie warto przyjrzeć im się bliżej. Sam nie mogę się doczekać, aż nowy ROG Phone 6D lub Batman Edition trafią do nas na testy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA