REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

W tych słuchawkach usłyszysz nadjeżdżający samochód, ale nie usłyszysz własnego sapania

Sennheiser właśnie rozwiązał problem, z którego nie zdawaliśmy sobie sprawy. Nowe słuchawki Sport True Wireless łączą w sobie dwa światy, których połączenie zdawało się niemożliwe - redukcję hałasu i bezpieczeństwo na drodze.

21.04.2022
21:23
Sennheiser Sport True Wireless
REKLAMA

Aktywna redukcja hałasu jest dobrodziejstwem, które trudno przecenić, jednak ma też wady - nadmierne odcięcie od świata bywa niebezpieczne, zwłaszcza gdy poruszamy się po ruchliwych chodnikach czy biegamy w podejrzanej okolicy.

REKLAMA

Można oczywiście stosować słuchawki bez ANC albo takie, które wręcz pompują do ucha dźwięki otoczenia, ale to również wprowadza szereg kompromisów - przede wszystkim słabiej słychać przez to muzykę, nie mówiąc już o tym, że poza muzyką i dźwiękami otoczenia słyszymy wszystkie własne posapywania i postękiwania, towarzyszące wysiłkowi fizycznemu. Sennheiser znalazł sposób, by zaradzić tym kompromisom. Przynajmniej w teorii.

Sennheiser Sport True Wireless nadają się do każdego sportu.

Niemiecki producent zachwala, iż znalazł sposób, by stworzyć słuchawki, które potrafią odizolować nas od otoczenia, gdy jest to potrzebne, ale też mogą przepuszczać do uszu dźwięki otoczenia, jednocześnie... wycinając dźwięki, które sami z siebie wydajemy.

Sennheiser Sport True Wireless class="wp-image-2145723"
Sennheiser Sport True Wireless

Sennheiser w tym modelu słuchawek daje do wyboru dwa rodzaje wkładek - otwartą i zamkniętą. Jeśli wybierzemy wkładkę otwartą, słuchawki przepuszczą dźwięki otoczenia, ale funkcja Aware EQ zredukuje niepożądane odgłosy, takie jak tupanie stóp o podłoże, dyszenie czy bicie serca.

Jeśli zaś wybierzemy wkładki zamknięte i tryb Focus EQ, Sennheiser Sport True Wireless odetną nas od otoczenia, co przyda się np. na siłowni. Trzeba tylko podkreślić, że nie będzie to ten sam rodzaj odcięcia co przy ANC, bo te słuchawki nie oferują aktywnej redukcji hałasu. Sennheiser proponuje za to zaawansowaną manipulację korektorem graficznym, co w połączeniu z dopasowaną konstrukcją powinno zaowocować dostatecznie dobrą separacją użytkownika od świata zewnętrznego.

Sennheiser Sport True Wireless class="wp-image-2145726"
Sennheiser Sport True Wireless

Jak na słuchawki Sennheisera przystało, możemy też liczyć na mocny, pełny dźwięk, za który w tym przypadku odpowiada unikatowy, zaprojektowany specjalnie dla tych słuchawek przetwornik o średnicy 7 mm.

Idealne słuchawki dla sportowców nie istnie...

REKLAMA

Czysto teoretycznie Sennheiser Sport True Wireless jawią się jako znakomity wybór dla sportowców wszelkiej maści. Z jednej strony mają zapewnić świetne brzmienie, z drugiej zapewnić optymalną izolację od niepożądanych odgłosów, niezależnie od sytuacji. Mają konstrukcję spełniającą normę IP54, więc deszcz czy pot im nie straszne, a do tego działają nawet 9 godzin na jednym ładowaniu.

Wszystko to w niewygórowanej cenie 129,95 dol., co zapewne przełoży się na około 599 zł w polskich sklepach. Słuchawki Sennheiser Sport True Wireless trafią do sprzedaży 3 maja 2022 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA