REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

A czy ty jesteś gotowy na 5G? Podpowiadamy, jaki smartfon i ofertę wybrać

Lokowanie produktu: PLAY

Sieć 5G nie jest już pieśnią przyszłości, dostępną dla garstki mieszkańców największych miast. Jeśli spojrzeć na mapkę zasięgu, łączność piątej generacji jest dziś dostępna w większości dużych miast w Polsce. By z niej skorzystać potrzeba tylko odpowiedniego telefonu i odpowiedniej oferty.

14.04.2022
9:03
Czy jesteś gotowy na 5G? Podpowiadamy, jaki smartfon i ofertę wybrać

Z miesiąca na miesiąc przybywa stacji bazowych, które rozgłaszają sieć 5G w całej Polsce. Mapka zasięgu coraz bardziej się rozrasta, białych plam jest coraz mniej, a to oznacza, że nawet jeśli dziś nie mieszkamy w zasięgu nowego typu sieci, warto już teraz sięgnąć po telefon z obsługą 5G i odpowiednio dobraną ofertę u operatora.

Smartfon z 5G w Play - jaki model wybrać?

Jeszcze 2-3 lata temu kupno telefonu wyposażonego w łączność 5G oznaczało konieczność wydania kilku tysięcy złotych. Nawet modele z wysokiej półki niekiedy nie były wyposażone w odpowiedni modem, więc trzeba było naprawdę polować na urządzenie, które oferowało łączność piątej generacji. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła.

5G jest obecne nawet w smartfonach, które na sklepowej półce kosztują niewiele ponad 1000 zł. Jeśli zaś zdecydujemy się na zakup u operatora, smartfon z 5G możemy mieć… nawet za złotówkę.

W ofercie sieci Play znajdziemy szeroką gamę smartfonów wyposażonych w łączność 5G, w tym wiele modeli przystępnych cenowo. Mamy na przykład Xiaomi Redmi Note 11 5G, Samsunga Galaxy A22 5G, Motorolę Moto G50 5G czy realme GT Master Edition 5G.

Warto przyjrzeć się bliżej zwłaszcza wspomnianemu wyżej Samsungowi i Motoroli, bo te dwa smartfony są dostępne wraz z wyjątkową ofertą Play - najtańszym abonamentem 5G na rynku, w ramach którego otrzymujemy nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, łączność 5G z 10 GB transferu danych oraz telefon 5G

Sam abonament w wersji M kosztuje zaledwie 30 zł miesięcznie. Jeśli zaś zdecydujemy się dopłacić kolejne 20 zł, Samsung Galaxy A22 5G oraz Motorola G50 5G będą nas kosztować przy podpisaniu umowy zaledwie... złotówkę. Obydwa urządzenia oferują wszystko to, co naprawdę niezbędne - duże, ładne wyświetlacze, ogromne akumulatory wystarczające na dwa, a może nawet na trzy dni pracy i aparaty w zupełności wystarczające do uwieczniania codzienności i dzielenia się nią w mediach społecznościowych. W połączeniu z obsługą nowoczesnej łączności 5G daje nam to kombinację, jaka usatysfakcjonuje znakomitą większość Polaków.

Motorola Moto G50 5G

Cena nie jest więc dziś argumentem przeciwko wyborowi smartfona z 5G i zdecydowanie warto zwrócić uwagę podczas wyboru nowego telefonu, by był on wyposażony w ten typ łączności. Bo nawet jeśli dziś z niego nie skorzystamy, to operatorzy tacy jak Play rozbudowują swoją sieć w takim tempie, iż prawdopodobnie łączność 5G stanie się dla nas dostępna znacznie wcześniej, niż przyjdzie czas wymiany smartfona na nowy model. Dobrze więc już teraz być gotowym, by za kilka lat nie okazało się, że trzeba będzie kupić nowy telefon tylko po to, by mieć w nim szybki internet.

A internet dziś musi być nie tylko szybki, ale też nie stawiać nam ograniczeń.

Ile gigabajtów internetu naprawdę potrzebujesz?

Znam takich, którzy mówią, że "nie potrzebują tylu gigabajtów w smartfonie", a potem okazuje się, że jednak nie docenili tego, ile danych pobierają nowoczesne smartfony nawet wtedy, gdy pozornie niczego z nimi nie robimy.

Warto więc od razu sięgnąć po ofertę, która podoła naszemu realnemu zapotrzebowaniu. W sieci Play wszystkie pakiety dedykowane łączności 5G są gotowe na wysokie zużycie danych.

Nawet najtańszy na rynku pakiet usług 5G - promocyjny abonament Solo M za 30 zł miesięcznie - oferuje 10 GB pakietu danych, czyli dość, by sprostać codziennemu zapotrzebowaniu większości użytkowników.

Jeśli chcemy czegoś więcej, to w jednym z droższych abonamentów oferujących łączność 5G możemy mieć jeszcze więcej GB do wykorzystania. Dla znakomitej większości użytkowników, którzy wykorzystują smartfon tylko do komunikacji i przeglądania mediów społecznościowych, najtańsza oferta M będzie więcej niż wystarczająca.

Play ma ofertę dopasowaną do twoich potrzeb.

Niezależnie od tego, jakim budżetem dysponujesz i czy już teraz znajdujesz się w zasięgu sieci 5G - w ofercie sieci Play znajdziesz i urządzenie, i pakiet usług dopasowany do twoich potrzeb. Zarówno tych dzisiejszych, jak i tych przyszłych, bo wybierając dziś telefon i ofertę u operatora warto pamiętać o jednym: technologia rozwija się w znacznie szybszym tempie niż nam się wydaje. I zawsze warto zastanowić się nie tylko nad tym, czego potrzebujemy dziś, ale także nad tym, czego możemy potrzebować jutro.

Lokowanie produktu: PLAY
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
Advertisement Advertisement