REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Uwaga na fałszywe SMS podszywające się pod PGE

Właśnie rozpoczęła się kampania wysyłki fałszywych SMS-ów do Polaków. Chodzi o rzekome uregulowanie należności, choć po kliknięciu możemy wyczyścić sobie konto bankowe.

04.03.2022
20:11
Uregulowanie należności PGE. Uwaga na fałszywe SMS-y
REKLAMA

Piątkowe popołudnie, ludzie kończą pracę, czujność już nie ta sama, więc to doskonały (w zasadzie najlepszy) moment na to, by zmęczonych Polaków trochę pookradać. Przestępcy od dawna o tym wiedzą, dlatego moment wysyłki fałszywych SMS-ów absolutnie nie jest przypadkowy. O nowej kampanii poinformował właśnie "Niebezpiecznik".

REKLAMA

Tym razem oszuści rozsyłają SMS-y, w których PGE rzekomo prosi o uregulowanie należności. W wiadomości znajduje się link, który po kliknięciu przekierowuje na fałszywą stronę PGE. Gdy ofiara już tam jest, następnie zostaje przekierowana do fałszywej bramki płatności. Tam "należy" się zalogować swoimi danymi bankowymi, by dać złodziejom dostęp do swych pieniędzy.

Tak wygląda fałszywy SMS, który dostają Polacy. Skrina udostępnił Niebezpiecznik:

REKLAMA
 class="wp-image-2076586"
Fałszywy SMS od PGE

Po otrzymaniu takiego SMS-a absolutnie nie należy klikać w link, który się w nim znajduje. Jeśli ktoś to zrobił i co gorsza podał swoje dane do logowania na fałszywej stronie, powinien natychmiast zmienić hasło i poinformować swój bank o próbie włamania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA