REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy A73 5G oficjalnie. Aparat 108 Mpix w przystępnej cenie

Samsung nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, jeśli chodzi o smartfony ze średniej półki. Galaxy A73 5G trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu i są co najmniej dwa powody, dla których możemy żałować, że raczej go nie kupimy.

18.03.2022
11:44
Samsung Galaxy A73 5G oficjalnie. Czy będzie dostępny w Polsce?
REKLAMA

Ledwie wczoraj informowaliśmy o premierze dwóch innych smartfonów Samsunga- A33 oraz A53. Zwłaszcza ten drugi ma wszystko, by stać się hitem swojej kategorii, bo patrząc na jego design i specyfikację naprawdę trudno jest wytknąć jednoznaczne wady.

REKLAMA

Okazuje się jednak, że Samsung trzymał w zanadrzu jeszcze jedną premierę, która ukaże się na rynku nieco później, ale na którą warto czekać.

Samsung Galaxy A73 5G - aparat 108 Mpix w przystępnej cenie.

Gdy spojrzeć na oficjalną grafikę Galaxy A73 5G, można odnieść wrażenie, że patrzymy na wczorajszego A53. Pod względem stylistyki urządzenia te różnią się od siebie w stopniu żadnym; to wciąż ta sama, bardzo elegancka bryła z ładnie wtopioną w plastikowe plecki wyspą aparatów. Całość spełnia normę wodo- i pyłoszczelności IP67.

Tym, czego na grafice promocyjnej nie widać, jest różnica rozmiarów. O ile A53 ma ekran o przekątnej 6,5", to Samsung Galaxy A73 ma ekran 6,7" - nadal jest to panel AMOLED z dynamicznym odświeżaniem 120 Hz, o rozdzielczości FullHD+.

Reszta podzespołów pozostaje bez zmian, choć na wybranych rynkach mają być dostępne warianty z rozszerzoną ilością pamięci. Oprócz procesora Exynos 1280 będziemy więc mieli do wyboru 6/8 GB RAM i 128/256 GB miejsca na dane. Nie zmienił się też akumulator 5000 mAh i 25W ładowanie, i niestety nie zmieniło się też to, że ładowarkę trzeba będzie dokupić we własnym zakresie; wszystko w imię dodatkowego zysku ze sprzedaży akcesoriów ekologii.

 class="wp-image-2096103"
Samsung Galaxy A53. Wygląda tak samo, jak A73

Poza rozmiarem jest jeszcze tylko jedna zmiana, bardzo istotna - główny aparat zamiast 64 Mpix ma aż 108 Mpix i optyczną stabilizację obrazu. 108 Mpix na średniej półce nie jest zjawiskiem niespotykanym, jednak dla Samsunga to pierwszy raz, gdy stosuje ten sensor w smartfonie innym niż topowy Galaxy S. Niestety obok wielkiego sensora głównego mamy też taki sam rozczarowujący układ dodatkowych sensorów jak w A53 - 12 Mpix aparat z obiektywem ultrawide i 5 Mpix sensor macro. Brakuje obiektywu telefoto, zapewne dlatego, iż przybliżenie będzie realizowane cyfrowo - matryca 108 Mpix pozwala mieć nadzieję, że będzie to przybliżenie dość wysokiej jakości. Aparat przedni również nadal ma 32 Mpix, ale w tym przypadku to akurat dobra wiadomość.

Cena i dostępność? Na razie nieznane.

REKLAMA

Samsung nie ujawnił, gdzie dokładnie zamierza rozpocząć sprzedaż nowego Galaxy A73 5G. Urządzenie trafi na "wybrane rynki" 22 kwietnia.

Nie znamy też ceny, ale można się spodziewać, że skoro w Polsce A53 kosztuje 2099 zł, to większy A73 będzie kosztował co najmniej 2499 zł. A raczej kosztowałby, gdyby kiedykolwiek trafił nad Wisłę. Póki co jednak rzecznik polskiego oddziału Samsunga poinformował nas, iż nie ma takich planów, a Galaxy A73 5G nie jest modelem przeznaczonym do sprzedaży w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA