REKLAMA

Ktoś podszywa się pod Samsunga. Rzecznik ostrzega przed fałszywym sklepem

Kiedy następnym razem będziesz kupował produkty Samsunga, dobrze sprawdź adres sklepu. Witryna samsungpoland.com.pl podszywa się pod oficjalny sklep Samsunga, a rzecznik polskiego oddziału przestrzega klientów.

27.12.2021 11.39
samsungpoland.com.pl podszywa się pod sklep Samsunga
REKLAMA

Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Polska, przestrzega przed nowym sklepem mieszczącym się pod adresem samsungpoland.com.pl.

REKLAMA

Rzeczywiście, pod adresem samsungpoland.com.pl funkcjonuje sklep, który ewidentnie podszywa się pod Samsunga. Nieprawidłowości natychmiast rzucają się w oczy, bo sklep wita nas rozpikselowanym logo, co natychmiast powinno zapalić czerwoną lampkę gdzieś z tyłu głowy klienta. Drugim punktem zapalnym powinna być niewielka liczba urządzeń dostępnych w sprzedaży. W całej ofercie sklepu jest tylko 10 smartfonów, dwa tablety i trzy telewizory.

Uwagę mogą jednak uśpić ceny, bo te są wyjątkowo niskie. Samsung Galaxy S21+ 5G kosztuje w fałszywym sklepie 3199 zł, podczas gdy standardowe ceny zaczynają się od 3950 zł.

Uwagę na witrynie samsungpoland.com.pl zwraca też system płatności, a raczej jego brak, bowiem nie znajdziemy tu żadnych zautomatyzowanych systemów. Sklep bazuje na… przelewach od klientów. Taka forma sprzedaży zawsze jest oferowana jako dodatek dla osób, które z jakichś względów wolą wykonać przelew na poczcie czy w banku, ale w przypadku wielkiej korporacji ręczne księgowanie przelewów od kupujących jest wręcz niedorzeczne.

Niby czytelne oszustwo, ale być może nie dla wszystkich.

Niestety część klientów dała się nabrać, o czym informuje Krynicki.

To jednoznacznie pokazuje, że mamy do czynienia z fałszerzami, którzy próbują podpiąć się pod sklep Samsunga. W zakładce Kontakt znajdują się informacje adresowa do prawdziwej siedziby Samsunga. Jest też podany REGON, NIP i KRS, przy czym ponownie są to dane Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. Z kolei w zakładce O nas są podane następujące dane:

  • mail bok@samsungpoland.com.pl
  • telefon 226022945

Pod krótką notką znalazł się podpis: Autoryzowany sklep SAMSUNG. Jest to kolejna nieprawdziwa informacja.

Zadzwoniłem pod podany numer telefonu, ale przywitał mnie automat. Na linii usłyszałem:

REKLAMA

Połączenie w końcu zostaje odrzucone. Widać jednak, że fałszerze zadbali o to, by sprawiać pozory do samego końca. Ta sytuacja przypomina, żeby podczas zakupów w internecie kierować się nie tylko ceną, ale też opiniami o danym sklepie. A niestety przypadek fałszywego sklepu Samsunga na stronie samsungpoland.com.pl nie jest jedyną próbą wyłudzenia, o której w ostatnim czasie zrobiło się głośno. Pamiętajmy, że na polski rynek wróciła Bestcena, której praktyki są bardzo wątpliwe moralnie i prawnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA