Jeżeli Windows 11 to ucieleśnienie uniwersalności, to Vivobook K513 jest wręcz dla niego stworzony

Lokowanie produktu: Asus

Windows 11 był projektowany jako system na bieżące czasy. Prosty w obsłudze, piękny w wyglądzie, funkcjonalny i wszechstronny. Odpowiada na wymogi pracy hybrydowej i inne trendy. Dokładnie tymi samymi priorytetami musieli kierować się inżynierowie odpowiedzialni za nowego Vivbooka.

18.11.2021 18.56
vivobook k513 windows 11

Microsoft po wielu latach zdecydował się na gruntowne odświeżenie Windowsa. Zdaniem firmy, to właśnie ten czas, w którym należy zrezygnować z przestarzałych rozwiązań, bo te przeszkadzają we wprowadzaniu przydatnych innowacji. Windows 11 to zupełnie nowe technologie związane z bezpieczeństwem, sprawnością energetyczną czy wydajnością pracy. Microsoft wykorzystał też okazję na lifting interfejsu swojego systemu. Ten jest teraz znacznie nowocześniejszy i czytelniejszy.

Dlaczego nie dało się tego wprowadzić do Windowsa 10? Część z tych nowych technologii polega na najnowocześniejszych rozwiązaniach sprzętowych. Innymi słowy, część klientów, która kupiła komputery z Windowsem 10, byłaby porzucona. Dlatego też użytkownicy starszych komputerów nadal będą pracować na Windowsie 10, który będzie rozwijany aż do października 2025 r. Posiadacze nowych sprzętów mogą korzystać z Windowsa 11.

Asus Vivobook K513 – kultura pracy, wydajność i sprawność. Zadba o to dołączony system operacyjny.

 class="wp-image-1927583"
Asus Vivobook K513

Komputery Vivobook K513 pracują pod kontrolą układów firmy Intel najnowszej, jedenastej generacji. To nowoczesne, wielordzeniowe układy scalone z dodatkowymi modułami sprzętowymi do wyspecjalizowanych zadań, jak wirtualizacja czy szyfrowanie danych. Z atutów tych układów potrafi skorzystać Windows 11.

Nowy system kolejkowania zadań i dystrybucji wątków programowych między rdzenie obliczeniowe gwarantuje, że znajdujący się na pokładzie Vivobooka procesor będzie wykorzystany w ramach całego swojego potencjału. Dodatkowo, za sprawą intuicyjnego paska regulacji, użytkownik może decydować, czy w danej chwili potrzebuje maksymalnej wydajności, czy też preferuje jak najdłuższy czas pracy na akumulatorze (lub też kompromis między oboma). Wszystko przy zachowaniu ciszy lub niewielkiego poziomu hałasu.

Windows 11 za sprawą DirectX 12 Ultimate wykorzysta też wbudowany w procesor Intel układ graficzny lub dodatkowy chip GeForce MX, obecny w niektórych wersjach tego laptopa. Ten, za sprawą elastycznych bibliotek Microsoftu, może być wykorzystany nie tylko do zabawy z popularnymi grami wideo, ale też może wspierać przeliczenia procesora głównego podczas pracy z wymagającymi aplikacjami. Ponownie, przy zachowaniu kultury pracy i możliwie długiego czasu pracy na zasilaniu bateryjnym, gdy gniazdko zasilania nie jest pod ręką.

 class="wp-image-1927625"
Asus Vivobook K513

Nowe API do obsługi pamięci wpływają też na jej wydajność. Niektóre specjalistyczne aplikacje – a także duża ilość gier – skorzystają na pamięci SSD w tym laptopie, wykorzystując nowe metody dekompresji danych i kolejkowania. Szybkiej pamięci masowej towarzyszy równie wydajny RAM.

Efektywne zarządzanie zasobami sprzętowymi pozwoliło na zmieszczenie w laptopie wydajnego i cichego chłodzenia, które nie zabiera dużo miejsca. Ten 15,6-calowy komputer waży 1,8 kg i ma niecałe 1,8 cm grubości.

Windows 8 zmienił świat PC. Windows 10 i Windows 11 tę wizję udoskonaliły. Asus VIvobook K513 to przykład tego, że notebooki cały czas się rozwijają i pozostają innowacyjne.

Windows 8 był inspiracją dla producentów komputerów osobistych. Microsoft, będąc też pod wpływem Apple’a, przedstawił wizję urządzeń konwertowalnych. Telefonów zamieniających się w komputery. Komputery zamieniające się w tablety. Jak to bywa przy tego rodzaju rewolucjach, nie wszystkie entuzjastyczne koncepcje komputerów przetrwały próbę rynku. Windows 10 pozwolił producentom PC wyciągnąć wnioski i skupić się na tych formach PC, które klienci faktycznie chętnie kupują. Zdobyte z kolei w tym czasie doświadczenia znajdują wyraz w erze Windowsa 11.

15,6-calowy wyświetlacz 4K w omawianym Vivobooku zapewnia przestrzeń roboczą w proporcjach 16:9, więc sprawdzi się bardzo dobrze przy pracy wielozadaniowej i przy oglądaniu multimediów. Ambitniejsi użytkownicy docenią, że zapewnia wysokie pokrycie przestrzeni barwnych, odpowiednią jasność i kontrast. Użytkownicy docenią jakość obrazu, dodatkowo uwydatnianą przez Mica – cyfrowy materiał, z którego budowane są półprzeźroczyste okna Windowsa 11.

 class="wp-image-1934306"
Asus Vivobook K513

Nad bezpieczeństwem czuwają mechanizmy wirtualizacji aplikacji, izolowania ich w piaskownicy i szyfrowania danych w Windowsie. Funkcja Windows Hello może działać tak, że nie dopuści do pracy użytkownika, dopóki ten nie potwierdzi swojej tożsamości odciskiem palca. Od strony sprzętowej, w ZenBooku znajdują się czipy szyfrujące oraz czytnik linii papilarnych o najwyższej klasie bezpieczeństwa.

Jest ładny i funkcjonalny.

Mówimy o Windowsie 11, czy o Vivobooku K513? Nieważne, bo na jedno wychodzi. Czytelny i bardzo estetyczny interfejs nowego systemu Microsoftu to przyjemność dla oka na wyświetlaczu tego komputera– zwłaszcza że ten dodatkowo gwarantuje wysoką wierność odwzorowania kolorów. Układy scalone Intel Core 11. generacji  gwarantują wysoką wydajność i kulturę pracy, szczególnie w tandemie z Windowsem 11, szybką pamięcią masową i RAM-em.

 class="wp-image-1927592"
Asus Vivobook K513

A na dodatek to bardzo uniwersalny sprzęt, zapewniający wygodę podczas pracy. W dzisiejszych czasach nie mamy już wolnych chwil na rozwiązywanie problemów z komputerem i pokonywanie jego ograniczeń. Hardware i software mają szybko i sprawnie pomóc użytkownikom uporać się z pracą i obowiązkami. W kwestii wszechstronności dla typowego użytkownika domowego, Windows 11 ma niewielką konkurencję. Ten jednak nie mógłby zapewniać swoich atutów bez odpowiedniego sprzętu. Na szczęście Vivobook K513 staje na wysokości zadania.

Lokowanie produktu: Asus
Najnowsze