REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Rzecz się stała niebywała. Adobe daje coś za darmo. Dwa nowe programy bez dopłat

Adobe Premiere Rush i Photoshop Express. Bez żadnych dopłat nieczęsto daje coś za darmo, a już zwłaszcza nie w najtańszym planie swojej oferty Creative Cloud. Tym razem dostajemy dwa nowe programy:.

22.10.2021
20:45
Adobe rozszerza pakiet fotograficzny. Dwa programy za darmo
REKLAMA

Adobe nieczęsto daje coś za darmo, a już zwłaszcza nie w najtańszym planie swojej oferty Creative Cloud. Tym razem dostajemy dwa nowe programy: Premiere Rush i Photoshop Express. Bez żadnych dopłat.

REKLAMA

Gdybym miał strzelać, jakie zmiany zagoszczą w planie fotograficznym w usłudze Adobe Creative Cloud, powiedziałbym, że będzie to podwyżka ceny. Tym razem Adobe zaskoczyło jednak wszystkich, dodając bez żadnych dopłat dwa nowe programy wchodzące w skład pakietu. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Adobe Premiere Rush to pierwsza nowość w pakiecie fotograficznym.

Jest to aplikacja do… montażu filmów, więc jej obecność w pakiecie fotograficznym jest sporym zaskoczeniem. Premiere Rush jest dostępny jako aplikacja mobilna na iOS i Androida, a także jako program na platformy desktopowe: Windows i macOS.

Premiere Rush to dość nowy program powstały w 2018 r. Jest to odpowiednik programu iMovie z bardzo podobnymi możliwościami. Mamy więc timeline, na którym możemy dokonać montażu, podłożyć muzykę, dodać napisy i przejścia, poprawić kolorystykę, a także utworzyć sekwencje slow-motion. Premiere Rush umożliwia współdzielenie projektów pomiędzy urządzeniami, więc można zacząć montaż na telefonie a dokończyć na komputerze.

Gdybyśmy chcieli kupić Premiere Rush osobno, musielibyśmy zapłacić za program aż 10 dol. miesięcznie. Pakiet fotograficzny kosztuje niewiele więcej, a daje o wiele większe możliwości.

Drugim dodatkiem do pakietu fotograficznego jest aplikacja Photoshop Express.

Photoshop Express to narzędzie, które wiele osób może kojarzyć ze smartfonów. Aplikacja ma darmową wersję, ale odblokwoanie wszystkich funkcji kosztowało 4,99 dol. miesięcznie. Teraz pełnia możliwości jest dostępna bez dopłat w planie fotograficznym.

Photoshop Express to dość prosta aplikacja, która skupia się na podstawowej obróbce zdjęć, filtrach kolorystycznych i usuwaniu niechcianych elementów. Program zainstalujemy na iOS, Androidzie i na Windowsie.

Cena pakietu fotograficznego nie ulega zmianie.

REKLAMA

Plan fotograficzny jest najtańszym pakietem, jaki można kupić u Adobe w ramach Creative Cloud. Za 12,29 euro miesięcznie dostajemy dostęp do Photoshopa, Lightrooma Calssic i Lightrooma CC, a więc do gotowego pakietu programów przeznaczonych dla fotografów. Adobe dodaje do tego usługę Portfolio i chmurę na zdjęcia, a teraz dochodzą do tego jeszce dwa wspomniane wyżej programy.

Czuję się dziwnie, dostając od Adobe coś za darmo. Podświadomie wyczuwam tu jakiś haczyk lub nadchodzącą podwyżkę cen, ale póki co zostaje cieszyć się z nowości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA