REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie /
  5. Oprogramowanie - Poradniki

Windows - jak sprawdzić hasło WiFi? Poradnik krok po kroku

Komputer pamięta, a ty nie? Podpowiadamy, jak sprawdzić hasło Wi-Fi w Windows. Można je podejrzeć, po czym wklepać je do innego urządzenia, które użytkownik chce podłączyć do sieci.

12.07.2021
16:09
windows jak sprawdzić hasło wi-fi
REKLAMA

Jak sprawdzić hasło Wi-Fi zapamiętane na komputerze z Windows? To pytanie wielu użytkowników zadaje sobie za każdym razem, jak przynosi nowe urządzenie do domu. Co prawda czasem ta wiedza nie jest potrzebna – niektóre gadżety potrafią synchronizować między sobą zapamiętane hasła do sieci bezprzewodowych. Niestety mało które automatycznie pobierają zapamiętane przez komputer z Windowsem sieci.

Najlepszym pomysłem byłoby zapamiętywać swoje hasła. Często jednak są one zanotowane gdzieś daleko, albo nawet są pozostawione domyślne – te na etykiecie rutera, który schowany jest gdzieś poza zasięgiem rąk. Najwygodniej byłoby podejrzeć hasło w komputerze z Windows. Ale jak to zrobić?

REKLAMA

Jak sprawdzić hasło do Wi-Fi w Windows? Instrukcja obsługi

 class="wp-image-1780819"
Windows 10 - hasło do Wi-Fi. Ustawienia

Krok 1. Uruchomić aplikację Ustawienia.

 class="wp-image-1780825"
Windows 10 - hasło do Wi-Fi. Sieć i Internet

Krok 2. Wybrać dział Sieć i Internet, tam sekcja Stan i pozycja Centrum sieci i udostępniania.

 class="wp-image-1780831"
Windows 10 - hasło do Wi-Fi. Centrum sieci i udostępniania

Krok 3. Pojawi się nowe okno. W nim należy kliknąć w nazwę sieci, do której użytkownik jest podłączony.

 class="wp-image-1780834"
Windows 10 - hasło do Wi-Fi. Sieć Wi-Fi

Krok 4. W kolejnym z wyskakujących okien należy kliknąć we Właściwości sieci bezprzewodowej..

 class="wp-image-1780837"
Windows 10 - hasło do Wi-Fi. Właściwości sieci bezprzewodowej

Krok 5. W jeszcze kolejnym (sic!) wyskakującym oknie należy wybrać kartę Zabezpieczenia i tam pozycję Pokaż znaki. Hasło zostanie odkryte, można je swobodnie przepisać.

Hasło do Wi-Fi – sprawdzanie tego w Windows 11 jest zbyt czasochłonne

Windows jest ceniony przez swoich wiernych użytkowników za wszechstronność i wygodę. Nie ulega jednak żadnej wątpliwości, że proces podejrzenia hasła do podłączonej sieci bezprzewodowej jest w systemie Microsoftu niepotrzebnie skomplikowany. Na szczęście budowany właśnie Windows 11 ma wiele zmienić w tej materii. Trzymamy kciuki, by się udało. Bo kciuki trzymać trzeba.

Sprawdziłem, jak sprawa hasła do sieci bezprzewodowej wygląda w Windowsie 11. Okazuje się, że na dziś nie da się go sprawdzić. A raczej da się, jeśli serio wie się jak. Windows 11 prowadzi użytkownika przez serię kolejnych wyskakujących okien, choć nie jest najlepiej zaprojektowanym interfejsem

REKLAMA
 class="wp-image-1780840"
Windows 11 - hasło do Wi-Fi. Nie znajdziemy go w Ustawieniach

Bieżąca wersja nieukończonego jeszcze Windowsa 11 nie oferuje w Ustawieniach żadnego odnośnika do zmiany hasła sieci Wi-Fi. Na dziś użytkownik sam musi wiedzieć o istnieniu archaicznego Panelu sterowania i tam znaleźć odpowiednią opcję. Na szczęście nowy system Microsoftu jest nadal w budowie i to może się jeszcze zmienić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA