Social media  /  News

Instagram rusza z automatycznym tłumaczeniem Stories. Zajęło to tylko pięć lat

instagram stories automatyczne tlumaczenie tekstu

Dobra wiadomość dla użytkowników Instagrama, którzy obserwują profile zza granicy oraz twórców, którzy szukają odbiorców poza krajem zamieszkania. Serwis zacznie tłumaczyć teksty w ramach Stories.

Anglojęzyczne profile w social media mają ułatwione zadanie i docierają na wiele rynków jednocześnie, ale nie wszyscy znają angielski, więc wielu twórców decyduje się komunikować z odbiorcami w swoim rodzimym języku, co zamyka ich w lokalnej bańce. Pewnym rozwiązaniem są automatyczne tłumaczenia postów, ale do tej pory nie działały one w ramach Instagram Stories. Teraz to się zmienia.

Instagram i tłumaczenie Stories

Po raz pierwszy opcja automatycznego tłumaczenia postów i opisów na Instagramie pojawiła się pięć lat temu, na miesiąc przed wdrożeniem Stories. Teraz jej dostępność została rozszerzona na ten bodaj najpopularniejszy obecnie typ udostępnianych treści: te ulotne Stories. Nakładany na zdjęcia tekst będzie analizowany pod kątem użytego języka, a jeśli serwis wykryje, że jest on dla nas obcy, zaoferuje opcję tłumaczenia.

Przycisk pozwalający na przetłumaczenie treści Stories na Instagramie pojawi się w górnym rogu ekranu. Po jego wciśnięciu tłumaczenie pojawi się… na dole. Oznacza to, że przetłumaczone napisy nie będą nakładane na grafikę, ale może to i lepiej ze względu na to, że tłumaczone frazy mogą mieć różną liczbę znaków w zależności od języka i nie wyglądałoby to dobrze.

Możliwość przetłumaczenia Instagram Stories będzie dostępna na całym świecie.

Niektóre nowości w serwisach social media trafiają jedynie na wybrane rynku, ale tłumaczenie Stories będzie od razu dostępne wszędzie. Instagram chwali się, że już teraz wspiera 90 różnych języków, w tym np. arabski, hinduski, japoński i portugalski (na potwierdzenie polskiego czekamy), aczkolwiek dostępność niektórych tłumaczenia mogą być niedostępne na tej czy innej platformie.