REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Więcej światła, mniej rys. Gorilla Glass DX+ może chronić obiektyw twojego kolejnego smartfona

Gorilla Glass DX+ ma zadebiutować początkowo w telefonach Samsunga. Szkło do obiektywów nowej generacji ma zapewniać niezrównaną ochronę przed zarysowaniami.

23.07.2021
17:53
gorilla glass dx
REKLAMA

Gorilla Glass DX i Gorilla Glass DX+ to zupełnie nowy produkt od firmy Corning – jednego z najczęściej wybieranych producentów wzmocnionego szkła dla wyświetlaczy dotykowych. Linia produktowa DX to jednak coś, co nie ma nic wspólnego z wyświetlaczami. To szkło przeznaczone do mobilnych aparatów.

REKLAMA

Jak zapewnia Corning, Gorilla Glass DX zapewnia niezrównane połączenie właściwości optycznych, odporności na zarysowania i wytrzymałości. Przełomem miało okazać się opracowanie kompozytów, które zastąpiły stosowaną tradycyjnie powłokę antyrefleksyjną – zdaniem Corning, to właśnie ta powłoka sprawia, że szkła na obiektywach są tak podatne na zarysowania.

Kompozyt zamiast powłoki antyrefleksyjnej. Tak Gorilla Glass DX chronić będzie szkła aparatów w telefonach.

REKLAMA

Kompozyty szklane wykorzystane w Gorilla Glass DX ponoć zapewniają 98-procentową przepuszczalność światła przy zachowaniu wytrzymałości na poziomie Gorilla Glass stosowanym do wyświetlaczy w telefonach.

Corning frustrująco nie podaje żadnych innych informacji poza tym, że pierwszym klientem na Gorilla Glass DX będzie Samsung. Firma nie informuje nawet, czym się różni Gorilla Glass DX od DX+, nie podaje też żadnych innych parametrów technicznych szkła. Pozostaje czekać na pierwsze testy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA