Oprogramowanie  /  News

Wąsaty mężczyzna w ciąży - to nowe emoji. Nie pytajcie o co chodzi

emoji 14.0 emotki emotikony 2021 unicode 14.0 0

Już niedługo będziemy mogli korzystać z nowych wzorów emoji, które są dopasowane do pandemicznej rzeczywistości. Smartfony powoli szykują się też na katastrofę klimatyczną.

Zbliża się premiera standardu kodowania Unicode 14.0, a wraz z nim nowe emotikony w wersji Emoji 14.0, które rozbudują i tak całkiem dużą bazę. Na to, aż będziemy mogli z tych emotek korzystać, poczekamy co prawda jeszcze co najmniej kilka miesięcy, ale teraz już przynajmniej wiemy, czego konkretnie możemy się spodziewać.

Nowe emotki na 2021 r. w ramach Unicode 14.0

Pierwszą na liście nowych emotek jest, co znamienne, roztopiony ludzik. Nie powinno to specjalnie dziwić — grozi nam katastrofa klimatyczna związana z globalnym ociepleniem, a w miesiącach letnich doskwierają nam z roku na rok coraz wyższe temperatury. Problem topienia się w domach, biurach i na ulicach będzie się jedynie pogłębiał.

Oprócz tego wśród nowych emotek znalazła się buźka zasłaniająca twarz ręką, buźka oglądająca świat przez palce, salutujący człowieczek, niewidoczna buźka ze zdziwioną miną, zniesmaczona buźka z kreską zamiast zwykłych ust oraz karykaturalnie wręcz zapłakana buźka. Na tym jednak nie koniec.

W ramach Emoji 14.0 pojawi się też dziesięć nowych emotek dłoni oraz podawania rąk w wielu konfiguracjach kolorystycznych oraz… dwie emotki symbolizujące osoby w ciąży wyglądające bardziej męsko, niż kobieco — w tym jedna z wąsem, a druga bez. Stawiam przy tym dolary przeciw orzechom, że to te dwa ostatnie wzory będą budziły największe kontrowersje…

emoji 14.0 emotki emotikony 2021 unicode 14.0 1
Tak wygląda wzór Emoji 14.0 w ramach Unicode 14.0

Co jeszcze zostało zawarte w Emoji 14.0 w ramach Unicode 14.0?

  • emotka w koronie w różnych odcieniach skóry,
  • przygryzione zalotnie usta;
  • troll, glony i jakiś kwiatek;
  • ptasie gniazdo na drzewku (z jajkami i bez);
  • fasolki, wylewanie wody ze szklanki i słoik;
  • zjeżdżalnia, felga z oponą i koło ratunkowe;
  • oko w trójpalczastej niebieskiej dłoni z płetwami po bokach (?!);
  • kula dyskotekowa oraz wyczerpany amukulator;
  • kula inwalidzką i zdjęcie rentgenowskie;
  • bąbelki, dokument i znak równości.

Jak podaje Android Police, jeśli chodzi o premierę nowego zestawu, to już we wrześniu standard Unicode 14.0 wraz z Emoji 14.0 powinien zostać klepnięty, a pierwszymi urządzeniami z jego obsługą mogą być telefony z rodziny Google Pixel pomiędzy październikiem i trudniej tego roku. Pozostali producenci pokroju Apple’a oraz Samsunga i twórcy usług takich jak Facebook i Twitter mają dodać wedle planu nowe zestawy emotikon w pierwszej połowie przyszłego roku.