REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

117 nowych sposobów na wyrażanie emocji. Jest już nowa wersja standardu Emoji

Emoji to uniwersalny standard emotikon, dzięki któremu niezależnie od tego z jakiego programu korzystamy, wszyscy widzimy dokładnie te same emotki. A teraz katalog wzbogaci się o 117 nowych ikonek.

30.01.2020
17:36
emoji 13.0 emotikony
REKLAMA
REKLAMA

Wyśmiewane, nazywane głupimi i infantylnymi – emotikony nie baczą na krytykę ze strony Nieco Zbyt Poważnych Osób, ich popularność nie ustaje od dekad. Proste piktogramy umożliwiające łatwą i prostą komunikację emocji w wiadomościach tekstowych są wykorzystywane wielokrotnie i codziennie przez setki milionów internautów.

Emotikony początkowo zaczynały jako ciągi znaków ASCII. Kiedyś uśmiech wyglądał o tak: : -) . Dziś jednak widzimy go już w tej formie: 😊. A wszyscy użytkownicy emotek, niezależnie od tego, czy korzystają z iPhone’a, Samsunga Galaxy, MacBooka czy Surface’a widzą dokładnie te same ikonki, nie licząc kosmetycznych zmian stylistycznych. Zawdzięczamy to standardowi Emoji, który właśnie został uakautlaniony.

Emoji uaktualnione. 117 nowych emotikon zmierza na twój telefon, tablet i komputer.

REKLAMA

Wersja 13.0 standardu Emoji wprowadza takie emotki, jak nindża, herbata bąbelkowa czy więcej emotek zapewniających osobom różnej płci i identyfikujących się z płcią możliwość wyrażania siebie. Nie zabrakło wyproszonej przez fanów emotki z uśmiechem i łezką, nowych zwierzątek czy nawet części ciała.

Nowy standard Emoji wymaga jednak obsługi ze strony systemu operacyjnego. To oznacza, że realnie będziemy mogli z nich korzystać dopiero po którejś aktualizacji Windowsa, iOS-a i reszty – a także klawiatur programowych. Na szczęście w ostatnich latach wszyscy dostawcy oprogramowania pilnują się, by być z Emoji na czasie, nie powinniśmy więc długo czekać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA